píše naše čtenářka s nickem Ms. Luccy. Přesto je její šatník záhadou. Převládá v něm totiž růžová. A další podivná věc se děje. Přestože nemá ráda hnědou barvu, líbí se jí hnědé oblečení. Dokážete si to vysvětlit?

Za poslední dobu jsem o sobě zjistila dvě zajímavé věci:

Za prvé: Když se mě někdo zeptá, jaká je moje nejoblíbenější barva, tak odpovím bez váhání, že modrá. Už snad odmaličku považuji tuhle barvu za mojí favoritku, proto mě hodně překvapilo mé nedávné zjištění pravdy. V obchodě jsem si koupila tričko a po návratů domů, jsem si uklízela skříň. Nevím, jestli mě něco osvítilo, protože jsem si všimla něčeho, co mě dřív ani nenapadlo. V mojí skříni převažovala růžová barva a to tak moc, že jsem se musela divit, jaktože jsem si toho nikdy nevšimla. Trička, tílka, svetry, mikiny, šaty, halenky a dokonce i bunda, měly růžovou barvu.

Hodně mě to zarazilo, protože růžová nikdy nepatřila mezi moje oblíbence, ale jak je teda možný, že jsem si vždy NEVĚDOMĚ (!) vybrala tuhle barvu? Jaktože jsem dala růžové přednost před modrou? Paradoxně mám modrého oblečení hodně málo, snad jen kromě džínsů, které jsou modré :-) Tuhle záhadu se mi ještě nepodařilo vyřešit, ale pořád se mi stává, že když si vyberu nějaké oblečení, tak ho k pokladně nesu v růžové barvě. Pak si to uvědomím a jdu do ho vyměnit za jinou barvu, abych trochu obměnila šatník :-)

Za druhé: Hnědou barvu nemám vůbec ráda a asi ani nikdy mít nebudu. Ale další nedávné zjištění přišlo po vyzkoušení jarního svetru, který na mém těle vypadal skvěle. A to jsem si ho ani vyzkoušet nechtěla, musela mě přesvědčit kamarádka, protože její velikost neměli! Rozhodla jsem se ještě vyzkoušet nějaké tričko a bundu - dopadlo to stejně dobře, jako se svetrem. Tak čím to je, že hnědá barva se mi vůbec nelíbí, ale hnědé oblečení mám ráda? 

Jestli znáte nějaké rozumné vysvětlení těchto dvou situací, tak sem s nimi. Začínám si totiž o sobě myslet, že jsem blázen :-D

Ms.Luccy

Milá Ms. Luccy, nejste blázen, myslím, že se podobné věci dějí každé z nás.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s barvami vy, milé ženy-in?

  • Která barva nesmí chybět ve vašem šatníku? Máte nějakou oblíbenou barvu, ke které se stále vracíte?
  • Mění se věkem váš barevný vkus, nebo zůstává víceméně stejný?
  • Jaký je váš žebříček barevných hodnot. Vyjmenujte tři nejoblíbenější barvy, které nejčastěji nosíte. Dají se mezi sebou kombinovat?
  • Nosíte občas i barvy, které jinak nemusíte? Už jste vyzkoušela (a byla mile překvapená) barvu, kterou jste dříve neměla ráda?
  • Radíte se s někým, nebo vybíráte intuitivně?

Na vaše „barevné“příspěvky se budu moc těšit na adrese:redakce@zena-in.cz

 

Reklama