Tyto dvě krásné barvy převládají v šatníku čtenářky s nickem bleblemcy. Jinak nemá žádnou barevnou favoritku a žádným barvám se nevyhýbá

Dobrý den,  podle barevné palety jsem typ zimní, ale nevyhýbám se žádným barvám. Nemám vyloženě ani nějakou super favoritku. Jdu se tedy podívat na svůj šatník a s údivem jsem zjistila, že převládá modrá od světlého odstínu až po námořnickou modř. Hned v těsném závěsu za ní je to červená.

Musím se přiznat, že o některých barvách si myslím, že se hodí jen k mladému věku. Do této kategorie řadím barvy neonové a svítivě jedovaté. Nemám až tak v oblibě ani sytě růžovou a dřív jsem se jí vyhýbala, ale časem jsem zjistila, že i tuto barvičku si na sebe mohu vzít a nevypadám jako panenka Barbie. Ono totiž všeho moc škodí a i s barvami je třeba zacházet s rozumem a vkusem.

Něco malého růžového třeba šátek a nebo vhodně do barevné kombinace zvolená obuv s přídavkem i jiné barvy naopak oděv rozveselí. Nemyslím, že by některá z barev byla tedy vyloženě ošklivá a žádná si to ani nezaslouží. Pokud se někomu z jakéhokoliv důvodu nějaká opravdu hnusí, měl by se zamyslet nad tím, jak by svět vypadal bez právě tohoto odstínu. Vezmu-li v úvahu například černou, tak je to barva smutná a smuteční a nikdo ji obvzlášť nemiluje, ale i ona má něco do sebe.

Například „malé černé“ jsou šaty, které se staly již starou dobrou klasikou vhodnou pro každou ženu bez rozdílu věku. Na druhou stranu je spousta žen, kterým se tato barva ve skutečnosti vůbec nelíbí, a přesto se do ní navlečou od hlavy po paty jen, proto že chtějí vypadat štíhlejší. Neuvědomují si, že tak na sebe a svou postavu mnohem víc upozorní než, kdyby se oblékly do několika různých barev a mohla by to zrovna být kombinace bílá-černá. Bílá tak zjemní i celkový dojem a udělá z Vás dámu a ne krutou a přísnou černou vdovu. Navíc pokud stojí černá dáma proti světlému pozadí vypadá mnohem robustnější než ve skutečnosti je.

Všechny tyto variace jsem vyzkoušela na vlastní tělo a tohle je má zkušenost. Zacházejme tedy i s barvami podobně jako ve rčení: „co je malé, to je hezké a když už je to ošklivé tak toho alespoň není moc.“

Krásně barevný den přeje

Bleblemcy

Milá Bleblemcy, to jste napsala moc hezky.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s barvami vy, milé ženy-in?

  • Která barva nesmí chybět ve vašem šatníku? Máte nějakou oblíbenou barvu, ke které se stále vracíte?
  • Mění se věkem váš barevný vkus, nebo zůstává víceméně stejný?
  • Jaký je váš žebříček barevných hodnot. Vyjmenujte tři nejoblíbenější barvy, které nejčastěji nosíte. Dají se mezi sebou kombinovat?
  • Nosíte občas i barvy, které jinak nemusíte? Už jste vyzkoušela (a byla mile překvapená) barvu, kterou jste dříve neměla ráda?
  • Radíte se s někým, nebo vybíráte intuitivně?

Na vaše „barevné“příspěvky se budu moc těšit na adrese:redakce@zena-in.cz

 

Reklama