Talíř byl ve své době velký kulturní vynález. První zmínky o něm máme už kolem roku 6000 až 4000 před Kristem. Talíř se začal šířit z dálného východu, vyráběl se pomocí tenkých válečků, kterými se spirálovitě omotávalo základní dno. Výroba užitkového nádobí pokročila vynálezem hrnčířského kruhu na nožní pohon, který se datuje asi do 2300 př. n. l. Tehdy se začaly vyrábět různé druhy misek, hrnků, karaf.

Glazurovaný porcelán, vypalovaný v pecích při vysokých teplotách, se začal vyrábět na přelomu 6. a 7. století v Číně. Zde se objevily i první malované, glazurované talíře.

Možná vás ale překvapí, že kultura stolování, podobná té naší, se začala vyvíjet až v 16. století. Do Evropy se luxusní porcelán dostává teprve v 17. století!

talire

Trendem dnešní doby jsou talíře nezvyklých tvarů, barev i materiálů. Ovály, čtverce, perleť, výrazný dekor, sklo či tmavé barvy. Asi jste v posledních letech zaregistrovaly velký boom talířů čtverhranných. Možná je některé z vás mají i doma. Jsou zajímavé, ale majitelé si často stěžují na jejich nepraktičnost.

Hodně módní je kombinace čistě bílé s atypickými tvary. Na bílé barvě ale dobře vynikne nápadité aranžmá pokrmů a masité chody – to je také důvod, proč se na bílém porcelánu servíruje i v nejluxusnějších restauracích. 

Druhy materiálů

Talíře se nejčastěji vyrábějí z porcelánu a ze skla. Dalšími materiály jsou nerezová ocel, dřevo a plast – zde se ale jedná spíše o podnosy, mísy.

 

talire

 

Všimly jste si, že z každého talíře jídlo chutná jinak? Znalci v oboru gastronomie tvrdí, že talíř je základem pokrmu a doplňuje celkový i chuťový dojem z jídla. Nezáleží na tom, zda je zrovna posledním výkřikem módy, ale důležité je to, jestli vám z něj jídlo chutná.

Z jakého talíře by vám chutnalo nejvíc?

Reklama