Léto je jako stvořené k velkým či menším módním experimentům. A je také skvělou příležitostí, kdy odložit alespoň občas oblíbené základní barvy a trochu se odvázat. Jak? Přeci výraznými barvami a vzory. A právě o druhém zmíněném tu teď bude řeč. Vzory se rok co rok v toto období objevují, návrháři totiž vědí, že teplému počasí sluší a navíc si v nich najde tu svou alternativu jak milovník bláznivých kreací, tak i rozený minimalista. Jak s nimi ale pracovat? Jednoduše. Tady je malý manuál:

  • Vzorů se není třeba vůbec bát, ale pokud se přeci jen raději držíte při zemi, černobílý proužek na tričku bude tou ideální variantou.
  • Myslete na to, že čím výraznější a větší vzory jsou, tím větší pozornost budete poutat.
  • Pokud se přeci jen obáváte, že by vám vzory nelichotily, noste je spíše v dolní části outfitu (kalhoty, sukně) nebo na doplňcích.
  • Mix vzorů vyžaduje cit. Nepouštějte se do žádných divočin a případně vsaďte na ověřenou klasiku pruhované tričko a květovaný bomber nebo sako. Kalhoty nejlépe černé.
  • Vzory se skvěle hodí na všechny možné příležitosti. Klidně je oblékejte do kanceláře, do školy nebo na rande. Vše je dovoleno, stačí, když si zvolíte vhodný materiál (do práce např. satén).
  • A staré dobré pravidlo na závěr – méně je někdy více – jeden vzor, jeden kus oblečení, nekonečné množství parády!

Vzory pro sezonu jaro/léto 2018

Tropické květiny


Bez ohledu na to, zdali vyrážíte na Havaj nebo ne, tropické květinky si klidně oblékněte i do rozehřáté městské džungle. Sluší jim šaty, kimona nebo jiné vzdušné a trochu boho kousky.

Puntíky


Trochu infantilní nebo příliš Minnie Mouse? Ani jedno. Puntíky umí být super ženské, velmi elegantní, přesto hravé a vždy zábavné. Zkuste obléknout třeba lehkou blůzu s tímto vzorem a volánky. Udělejte z takového kousku dominantní část svého outfitu a doplňky nechte doma.

Svislé proužky


Jak bylo řečeno výše, pruhy nikdy nebudou out, tuto sezonu se ale zaměřte na ty svislé. Velká výhoda pro malé postavy – tento vzor a v tomto „směru“ vám hned opticky přidá pár centimetrů k dobru.

Gigham


Tento vzor je trochu retro, ale o to lépe. Retro je přeci v kurzu! Gingham kostka se skvěle hodí na romantické šaty nebo doplňky typu šátky nebo čelenky. Dokonalý vzor pro léto.

Mini květiny


Miniaturní vzory květin vás v momentě, kdy si je na sebe obléknete, přenesou na rozkvetlou voňavou louku. Tak romantické a tak šik! Tomuto vzoru sluší, jak jinak, než šaty nebo sukně. Zkuste si k nim vzít proutěnou kabelku, velké sluneční brýle a vyrazte třeba na farmářský trh!

Také si přečtěte: