seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Širší postava
Máte pocit, že jste spíše širší než delší a potřebujete “prodloužit”? Zvolte delší košili, která opticky protáhne vaši postavu. Pokud chcete upozornit více na své přednosti, rozepněte si knoflíček a odhalte kousek vašeho dekoltu. Pokud knoflíček naopak zapnete u krku, pomůže to opticky zvětšit menší prsa.

O několik centimetrů vás protáhnou boty na podpatku, to ví asi každý. Ale pamatujte si, že jejich barva by vždy měla být podobná vašim kalhotám, případně sukni. Prodlužovací efekt bude o to silnější. Chcete prodloužit nohy? Volte vysoký pas a úzký pásek.

Pruhy můžete nosit, ale volte ty vertikální, nikoli horizontální neboli svislé.

Dvojitá brada
Trápí vás druhá brada a nechcete pod kudlu? V rámci možností pomůže i oblečení. Vyvarujte se rolákům a límcům až ke krku, naopak volte výstřih do véčka, který pomůže protáhnout a také upoutá pozornost na jinou partii na vašem těle. Pomoci si samozřejmě můžete i make-upem a konturováním, pokud jste šikovní. Pozor ale na nevzhledné skvrny.

image.png
Foto: Shutterstock

Široký obličej
Nemáme teď na mysli kulatý tvar obličeje, který je daný geneticky a jen tak s ním nic neuděláte. Následující tip je spíše pro ty, kteří přibírají zejména v obličeji. Zaměřte se na šperky. Vybírejte si ty dlouhé a naopak se vyhněte upnutým náhrdelníkům. Co se týká vlasů, vyčesávejte je směrem nahoru do culíku nebo drdolu. Rozpuštěné vlasy obličej zkracují stejně jako rovně střižená ofina.

Příliš velká prsa
Nelíbí se vám vaše velká prsa a rádi byste je trochu zakryly? Nenoste roláky a vysoké límce a vršky volte jednobarevné, ideálně v tmavých matných barvách. Push up podprsenky samozřejmě nechte doma ve skříni.

647ccbb6becbcimage.png
Foto: Shutterstock

Větší břicho
Empírový splývavý střih je pro vás jako dělaný. Rozhodně se zásobte tmavými barvami a oversize střih je od teď váš nový kamarád. Nenoste upnutý vršek, ale ani spodek. Pokud byste si k upnutým legínům vzali něco volného, až příliš byste zvýraznili poměrový rozdíl, a naopak byste ukázali, že je bříško větší. 

Úzká ramena
Máte příliš dětskou postavu a ramena opravdu blízko u sebe? Kupte si sako s ramenními vycpávkami, které pomohou ramena rozšířit. Stejně tak budou fungovat balónové a široké rukávy.

647ccbfa3c3d3image.png
Foto: Shutterstock

Zdroj: Instagram @sarm_a_styl, elba-revolution, modniblog

Reklama