Návrat starých trendů není žádná novinka. Módní designéři měli ale letos jedno společné - se svými nápady a novinkami často sahali pro inspiraci právě do dřívějších let a ke kouskům, které jsme třeba v roce 2000 vnímaly jako šílené, nenositelné nebo příliš extravagantní. A světe div se, o dvacet let později se řadí mezi top trendy sezony. 

Kovbojské boty

Dříve: Kolem roku 2000 je z nohou nesundala Sienna Miller a mnoho žen toužilo po jejím boho country stylu. Faktem zůstalo, že je na nohy nazuly opravdu jen ty nejodvážnější a ideálně pouze na letní festival.
Nyní: Comeback kovbojských bot se nezdál jako dobrý nápad, dokud je módní designéři nepřetranformovali do super stylové a nositelné podoby, která se vyznačuje typickým robustním podpatkem a výraznou špičkou.

Mango 2299 Kč / Zalando 5040 Kč
Zara 1299 Kč / Asos 1599 Kč

Mini kabelky

Dříve: V roce 2000 byly mini kabelky, které se nosily hned v podpaží největším hitem, jemuž propadly oblíbená dvojčata Olsenova. Velkým trendem se stala kabelka od značky Louis Vuitton s barevnými logy. Tehdy ještě velký tlačítkový telefon se do ní vešel jen tak tak, ale k sametové teplákovce byl tento trend must-have. 
Nyní: Mikro tašky dostatečně malé na to, aby se do nich vešel iPhone nebo kreditní karta, jsou stále in díky tomu, že je do své kolekce zařadil každý návrhář. Zvláštní zmínku si však zaslouží značka Jacquemus, jehož super mini kabelečky jsou obrovským hitem. Vy se jich také nebojte, jen si k tomuto mikro trendu nezapomeňte vzít i kabelku v normální velikosti. 


Mango 799 Kč / Mango 899 Kč

Brašnářství Tlustý 1990 Kč / Zara 899 Kč

Mini sukně


Dříve: V devadesátých letech a v roce 2000 by z domu mnoho žen nevyšlo bez mini balonové sukně a teniskách na platformě. Nosily se k ní také barevné punčochy nebo sportovní svetry se zipem. 
Nyní: O minisukních se dlouho nemluvilo. V kurzu byly (a stále jsou) spíše midi délky. V roce 2020 se však mini opět přihlásily o slovo. Zapomeňte ale na vyzývavost a raději k sukni pod zadek oblékněte pořádné boots, černé punčochy a velký huňatý svetr. 


Zara 799 Kč / H&M 899 Kč

Bershka 499 Kč / H&M 599 Kč

Teplákovky


Dříve: Vzpomínáte si, jestli jste někdy viděly Paris Hilton v něčem jiném než v růžové nebo sametové teplákovce značky Juicy Couture? My ne. A pro mnoho žen se tento trend stal symbolem sexy outfitu. Zejména v kombinaci s oblíbenými válenkami. 
Nyní: Vlivem pandemie jsme se trochu nedobrovolně zastavily, zklidnily a zůstaly v pohodlí domova na home office. Tento stav má na svědomí návrat trendu teplákovek. Jsou in, nosí se jednobarevné modely, široké kalhoty, volné mikiny s kapucí, batika nebo úpletové komplety. 


Zara 449 Kč / H&M 749 Kč

Lindex 1499 Kč / H&M 349 Kč

Také si přečtěte:

Reklama