Trendy se budou zaměřovat spíše na klasiku, než na rozmarné a umělecké výtvory, které by mohly spadat do kategorie „výstřelky“ nebo „nepraktické“. Módními tématy pro jaro 2020 jsou „přirozenost“ a „nositelnost“. Hlavní trendy budou hladce přecházet do vašeho šatníku a zůstanou v něm i v dohledné budoucnosti. Některými ze žhavých položek, které budou na jaře v módě, je například jednoduchá modrá košile s knoflíky, malé černé šaty nebo volné oblečení.

zaklad.jpg

Mohito 499 Kč, About You - Guess 2 377 Kč, Zalando - MADDOX 17 400 kč

 
Touhu po klasičtějších a nadčasových kouscích, která je nyní na vrcholu agendy každé módní kanceláře na světě, je udržitelnost. Dopad módního průmyslu na planetu byl něco, co nemohlo být ignorováno ani během měsíce módy. Udržitelnost bude mít bezpochyby významný dopad na to, jak se budou trendy vyvíjet v příštím desetiletí.
 male-cerne.jpgVersace, Valentino, Versace

Tenčí se i hranice mezi ročními obdobími. Kolekce jaro/léto 2020 představují mnoho kousků, které můžete nosit dvanáct měsíců v roce. Na týdnu módy byly například představeny nejen plavky, ale také saka, košile, trenčkoty, úplety či dokonce kabáty. Nakupovat věci, které nemusíte nosit jen v určitém ročním období, také pomáhá k udržitelnosti.

trench.jpgAngel Schlesser, Gucci, Victoria Beckham

Dalším klíčovým tématem módních trendů na jaro je minimalismus 90. let. Toto období bylo zdrojem inspirace po několik sezón. Avšak místo odvážných potisků se designéři pro rok 2020 inspirovali čistými liniemi a jednoduchostí.
 
Dominuje jednobarevnost. Namísto jasných bílých odstínů budou trendy spíše barvy jako ivory nebo směs slonovinové a bílé. Stejně jako několik sezón předtím budou trendem také neonové barvy, pomerančová, oranžová, odstíny růžové nebo žluté.

barvy.jpgVersace, Isabel Marant, Lacoste

barvyy.jpg
H&M 899 Kč, Mango 599 Kč, Mohito 999 Kč


Populární budou na jaře 2020 také puntíky. Oblíbené jsou už nějakou dobu, ale letos v létě můžeme tento vzor očekávat daleko častěji. Na týdnu módy své kousky představili například Gucci, Dries Van Noten, Marc Jacobs nebo Balenciaga.

punta.jpgZara 799 Kč, Mango 799 Kč, H&M 399 Kč

Jendou z klíčových tkanin kolekcí jaro/léto 2020 je kůže. Designéři si hráli se světlejšími odstíny i lehčími kůžemi. Na týdnu módy byly z tohoto materiálu vidět například sukně, šaty i bermudy. Tento typ kraťasů bude také během nadcházejícího ročního období velmi trendy.

letni-kuze.jpgLongchamp, Givenchy, Miu Miu

bebe.jpg
Mohito 249 Kč, Mango, 899 Kč, Answear - Guess Jeans 1 099 Kč

Kolekce jaro/léto 2020 přichází i s řadou volných kalhotových obleků inspirovaných pánským stylem. V roce 2020 půjde o jeden z klíčových trendů pouličního stylu. V módě budou nejen krátké a tříčtvrteční kalhoty, ale součástí obleků budou i již zmiňované bermudy.

oblek.jpgMohito - kalhoty 899 Kč, sako 1 499 Kč, Zara - kalhoty 599 Kč, sako 799 Kč, Mango - sako 2 299 Kč, kalhoty 1 299 Kč

Na jaře a v létě budou zpátky v módě tílka se širokými ramínky. V teplejších měsících se do popředí dostanou bílé šaty. Jednoduché, ale nikdy nudné. Trendy budou mini, midi i maxi. Ve skříni by neměly chybět ani polokošile, které se hodí do práce i pro volný čas.

fdsfsdsd.jpgLongchamp, Versace, Valentino

sss.jpg

Zalando - Closet 1 990 Kč, Mohito 149 Kč, H&M 1 199 Kč

Foto: Profimedia

Reklama