Módní trendy přicházejí a odcházejí. Tak je to také správně! A proto nás móda se svojí proměnlivostí a comebacky tolik baví. V tuto chvíli jsme proto připravené uložit na dno skříně hned několik věcí, bez nichž bychom byly ještě nedávno pořádně out, ale teď, v novém roce a s přicházející novou sezonou, se s nimi nebojíme rozloučit.

Takže, komu dáváme (na čas) nashledanou?

Díky a ahoj, ozdoby na kotníky

Ano, oblíbené nákotníky jsou out. A ještě aby ne! Přestože se říká, že frajeřina bolí a je to také pěkná dřina, není nutné si kvůli této parádě odírat nohu jen proto, aby vypadala po zutí z kotníčkových zimních bot jako ze žurnálu. Za prvé tak vypadat rozhodně nebude, za druhé, vsaďte na starou dobrou pedikúru. Ta je in za každého počasí a každou sezonu. Nákotníky schovejte na letní dovolenou.

Sbohem, má levandulová...

Pastelky v zimě nejsou žádnou novinkou, a dokonce se nám třeba trend růžových kabátů v zimě líbí, ale pokud bychom se měly s jednou takovou barvou rozloučit, je to levandulová. Nosila se ve velkém, ale teď dejte raději přednost sytějším a teplejším odstínům. Co takhle královská modř nebo barva červených pomerančů?

Mini brýle se loučí

… a snad se ani mezi nás smrtelníky a milovníky módy nevrátí. Tento trend Matrix brýlí se jaksi nepovedl. A co si budeme povídat, nesluší opravdu, ale opravdu nikomu. Konec hlášení.

Nashledanou, transparentní doplňky

Jsou sice zábavné a rozhodně jiné, ale co si budeme povídat, dost bylo stresu z toho, že vám v transparentní kabelce všichni mohou vidět, kde máte peněženku, telefon, anebo třeba tampóny. A u bot to byla také trochu prekérní paráda, průhledný PVC materiál vám neodpustí totiž nic.

Loučíme se, šaty „po babiččce“

Neuchopitelná délka, retro květinkový nebo jiný vzor, občas nějaká ta kraječka, volánek nebo stojáček u krku. Zkrátka šaty jako ze starého filmu nebo mládí našich babiček. Šaty, které nezachrání ani kožená bunda, šik boty nebo trendy kabelka. Jsou to šaty, k nimž se nehodí vlastně skoro nic. A tak jim dejme sbohem a vsaďme tuto sezonu na kostky, midi délku, tříčtvrteční rukávy, roláček nebo třeba pouzdrový střih.

Budete nám chybět, „ponožkové“ boty

Tím, že si nazujete své oblíbené slim-fit „ponožkové“ boty, si sice nezpůsobíte faux-pas, ale je tu spousta čerstvějších a více trendy bot, které stojí za hřích. A jako další plusový bot si můžete připsat fakt, že vám v nich nebude zima!

Také si přečtěte:

Reklama