Milujete zimní sporty a chystáte si pořídit stylový outfit na hory? Právě pro vás máme připravené tipy na ty nejlepší kousky, díky kterým se stanete královnou sjezdovek. Zapomeňte na nevzhledné péřovky či nepříjemné pocity chladu a mrznutí. S novou výbavou na hory si pobyt venku naplno užijete.

Ať už jste vášnivá lyžařka nebo snowboardistka, nebo dáváte přednost „neakční“ zimní rekreaci, pamatujte na jedno, na zimním oblečení nešetřete. Vsaďte na kvalitní bundu a kalhoty, které nepropouštějí vodu. Například u bundy oceníte kapuci, ta vás ochrání proti větru a sněžení. A vyberte si takovou bundu, jež využijete i po návratu z hor. Ve městě v ní uděláte parádu třeba k džínám.

Nezapomínejte také na funkční spodní prádlo, které spolehlivě udrží příjemnou tělesnou teplotu. Termoprádlo zabrání pocitu prochladnutí tím, že zajistí správné odvětrávání a odvod potu.

Nohy zahalte do lyžařských kalhot, teplotu si můžete sama regulovat pomocí odvětrávacích zipů. Zimní oblečení by mělo výborně sedět, nesmí nikde škrtit a musíte se v něm dobře cítit. Barva lyžařského či snowboardového oblečení nehraje roli, slušivé jsou barevné a křiklavé kombinace, díky kterým budete na svahu dobře vidět.

K lyžařské výbavě patří rovněž lyžařské brýle, teplé rukavice, čepice a ochraná helma. Pro zimní výšlap si pořiďte správné boty, nejlépe s prodyšnou goretexovou membránou, které udrží vaše nohy v teple a suchu, a nezradí vás ani na kluzkém povrchu. Tip pro vás: v čem budete trendy? Ve sněhulích! In jsou chlupaté i barevné.

Vyberte si v naší fotogalerii (19 fotek)

Reklama