63b85bd197e34seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Straight leg

Straight leg je střih kalhot, které mají rovné nohavice. Můžete se u nich setkat jak s nízkým, tak s vysokým pasem a sednou zejména sportovním typům. Jsou to kalhoty podobné klasickým pánským střihům.

Skinny fit

Velmi úzké kalhoty, které těsně obepínají obě nohy. Jedná se nejspíše o nejoblíbenější a nejnošenější střih kalhot, ačkoliv sedí málokteré postavě, jelikož takový střih dokáže zvýraznit a ukázat kdejakou nedokonalost. Pokud si je vyberete a necháte ukázat své přednosti, rozhodně volte volnější vršek a dobře padnoucí spodní prádlo, které pod kalhotami nebude vidět (například bezešvé).

Slim

Slim kalhoty jsou podobné těm skinny, rozdíl je ale v materiálu a pohodlnosti, jsou totiž mnohem komfortnější. Jsou sice méně elastické, ale o dost volnější.

Relaxed fit

Volnější kalhoty se širšími nohavicemi. Je to nejvolnější střih, který najdete a jsou rozšířenější spíš v pánském sortimentu.

Bootcut

Jde o kalhoty, které se lehce rozšiřují od kolen dolů. Jsou to klasické zvonové kalhoty, které svůj boom zažily v období hippie v 60. letech. Jsou ideální pro ty, kteří mají problém se širšími lýtky a rádi by je zakryli. Měli by tedy volit takový střih, který je volný právě v místě, které chceme zúžit. Vyhovovat budou i oblíbené mom jeans nebo boyfriend jeans (volnější).

Wide leg

Široké kalhoty s volnějšími nohavicemi, které se rozšiřují už od pasu. Tento střih se hodí pro vyšší postavy, ale mohou si ho dovolit i lidé s kily navíc.

Flare

Kalhoty jsou v oblasti stehen upnutější a dolů ke kotníkům se rozšiřují. V poslední době jsou velmi trendy a můžeme tento střih najít mezi legínami, ale i mezi klasickými džínami.

Cropped

Cropped znamená zkrácený, což napovídá, že se jedná o střih kalhot, který svou délkou nesahá až po kotníky, ale je kratší.

High waisted

Kalhoty s vysokým pasem, které sahají nad pupík. Pomohou opticky zeštíhlit postavu a zvýraznit pas. Ocení je zejména ti, které trápí tzv. muffin tops, což jsou větší boky, které tyto kalhoty dokáží perfektně zakrýt. Pokud vás trápí tento typ postavy se širšími boky, nesahejte po střizích jako skinny nebo kalhoty s nízkým pasem, ty totiž umí dobře zvýraznit nedostatky postavy.

Low waisted

Kalhoty s nízkým pasem, které sedí na bocích. Bokovky se nosily kolem roku 2000, poté na oblibě ztratily, ale v poslední době se vrací. Pokud je tedy stále máte, klidně je vyndejte ze skříně.

Culottes

Méně známý střih kalhot. Kalhoty mají široké nohavice po celé délce a končí v půlce lýtek. Měli by se jim vyvarovat ti, kteří jsou nižšího vzrůstu.

Zdroj: Erikafashion, Pro ženy, Wranglerstore, Modivo