rochová

Liběna Rochová je špičková oděvní designérka a její módní show jsou vždycky nezapomenutelným zážitkem. Proto jsem byla poctěna, že jsem dostala pozvánku na její Timelles Night v galerii Sovovy mlýny na Kampě.

rochováAle to bych snad ani nebyla já, aby se těsně před odchodem z redakce nestrhla průtrž mračen. Že by se historie opakovala a já přišla i na tuto noblesní a nadmíru reprezentativní akci opět v zabláceným a mokrých šatech? Toho bohdá nebude! Zavolala jsem si taxi.

Na místě jsem pochopila, že déšť nezaskočil jenom mě. Kolem procupitaly modelky s obrovským papundeklem nad nalíčenými a načesanými hlavinkami. Že by vtipný prolog? Liběna přece ráda pracuje s netradičními materiály. Ne, to jen žertuji. Čistě prozaicky nechtěly zmoknout, a poničit si tak několikahodinové dílo vizážistek a kadeřnic.

rochováNádvoří galerie se začalo plnit svátečně oděnými hosty, roznášely se drinky, dokonce i počasí se umoudřilo a nad Sovovými Mlýny se chvilkami objevilo modré nebe.

A k mému překvapení jsem s tím prologem nebyla až tak daleko od pravdy. Jen se omlouvám paní Liběně za slovo papundekl, ale symbolické modely, jakési oživlé sochy na nádvoří, budily dojem, jako by byly vytvořeny z kartonu a recyklovaného papíru. Nesahala jsem na ně, to se přece nedělá, ale musela jsem ocenit úžasný nápad spojit oděvní design se sochařským uměním. Nádvořím zněla nádherná hudba, sochy-modelky ladně měnily pózy a stávaly se živou součástí sochařské expozice. Kdyby už dál nic nebylo, mohla bych odejít spokojená.

Ale hlavní program Timeless Night měl teprve začít!rochová

Přehlídku tvořily dvě na sebe navazující modelové řady. První představila velmi netradiční, sochařsky pojaté krátké šaty z aranžovaných stříbrných a zlatých materiálů s kovovým efektem doplněné skleněnými šperky z limitované série LR. Druhá dlouhé černé luxusní toalety z double saténu v kombinaci s hedvábným a strečovým tylem doplněné unikátními světelnými šperky z vodivých vláken a led žárovek.

rochová

Modelky vcházely otevřenými okny jako madony zrozené z vodních par. K tomu divoce proudící hladina Vltavy, zlatý třpyt osvětlené Prahy i kouzlo nechtěného, rychle projíždějící parníky, spolu s hudbou tvořily magickou kulisu nádherným modelům, až se vám tajil dech.

Byl to úžasný zážitek, a když jsem pak měla možnost setkat se osobně s paní Liběnou Rochovou a vyseknout jí poklonu, neměla jsem dost slov.

Tak ještě jednou. Bylo to krásné a nebylo toho dost!