Je pravdou, že by se každý člověk měl cítit ve svém těle dobře. To vede nejen z fyzické, ale hlavně k psychické pohodě. Přesto, nehonit se a čas od času dát přednost odpočinku před sportovními výkony, je naprosto v pořádku. V případě, že se po takovém dlouhodobějším lenošení trochu zakulatíte, neznamená, že nastává konec světa. Někdo se naopak s pár kilogramy navíc může cítit mnohem lépe. Pokud to ale není váš případ, neklesejte na mysli a raději si po práci nazujte tenisky a vyrazte sportovat. A naučte se oblékat tak, aby nikdo nepoznal, že vám vaše oblíbené džíny nepadnou tak jako dříve. 


Foto: Shutterstock

Zamaskujte kila navíc chytře

  1. Nemůžete zapnout zip u sukně nebo váš škrtí kalhoty? V první řadě nepanikařte a hned nepadnoucí oblečení nevyřazujte z šatníku. Vyzkoušejte se vše, co rády nosíte a kousky, které vám zrovna napadnou, obložte na speciální hromádku mimo skříň, aby vás pohled na ně netrápil. 
  2. Nebojte se sáhnout do šatníku svého partnera a kombinujte ženské a mužské prvky
  3. Vsaďte na šaty. Nikoliv upnuté a na tělo, které vám neodpustí ani to, že se nasnídáte, ale volné áčkové střihy v mini, anebo klidně mini délce. 
  4. Vrstvěte. Pokud vás trápí větší bříško, oblékněte si například kalhoty s pukem a v 7/8 délce, volnou bílou košili a na ni si vezměte svetr z hrubé pleteniny. Spodní část košile nechte volně vykukovat. 
  5. Pokud máte ve skříni spíše oblečení na tělo, nezoufejte. Na šaty si navrstvěte mikinu a přidejte navrch trendy kostkovanou košili. A co když vám bude v práci horko? Dejte si jeden ze svršků okolo pasu. 
  6. Noste podpatky. Prodloužíte-li si siluetu, opticky si hned vykouzlíte pár centimetrů do výšky a mínus pár kilo dolů. 
  7. Zamilujte si monochromatiku. Nosit jednu barvu v různých materiálech od hlavy po paty je letos nesmírně trendy. Pokud chcete zamaskovat křivky, sáhněte po tmavých odstínech. 
  8. Odpoutejte pozornost od výraznějších partií doplňky. Noste výrazné šperky, vsaďte na detaily v podobě brože, lehce odhalené kůže nebo třeba vlasovým doplňkem. 
  9. Zapomeňte na legíny! Ty noste klidně doma, ale do práce ne. Jedná se sice o velmi pohodlný kousek, ale zcela mimo jakýkoliv pracovní dress-code. Pokud vám nepadnou oblíbené kalhoty, přesměrujte se na šaty. Většina z nich se dá kombinovat s boots i botami na podpatku, a tak si jistě vybere každá z vás. 
  10. Využijte pár kilogramů navíc k tomu, abyste se naučily pracovat se svým tělem. Nebojte se ukázat sexy zadek, křivky vykouzlíte tím, že si například pomocí pásku vytvoříte siluetu přesýpacích hodin, vsaďte na transparentní materiály nebo nechte vykouknout holý kotník. Na detailu totiž záleží a i maličkost dokáže upoutat pozornost a zvednout sebevědomí. A to i v případě, že ručička na váze zatím neukazujte vytoužené číslo. 

Také si přečtěte:

Reklama