5be583f422468obrazek.jpg
Obléct si šaty a k tomu boty, to nezní jako velká věda, ale pozor, kotníčkové boty a nesprávná délka šatů mohou nadělat také pěknou paseku – opticky zkrátit nohy, přidat na objemu nebo vytvořit špatný celkový dojem.

Výrazné šaty = decentní obutí
bo5.jpg

Pokud jste milovnice výrazných vzorů, „těžkých“ materiálů, jako je třeba kůže, pletenina nebo manšestr, držte se zkrátka a volte jednoduché a jednobarevné kotníčkové boty na silnějším podpatku, aby byla chůze co nejpohodlnější. Šaty jsou v tomto případě dominantním prvkem celého outfitu. Abyste navíc trochu opticky protáhly postavu, volte boty do špičky a takové, co nebudou odstávat od kotníků.

Krátké šaty = boty v tělových odstínech
bo2.jpg

U krátkých šatů skvěle fungují boty v jemných tělových odstínech. Podobně jako je tomu u nude lodiček. Ale pozor, to jen v případě, že máte nožky holé! Pokud už „přituhne“ raději pod šaty oblékněte černé punčochy a boty ve stejné barvě.

Společenské šaty = kotníčkové boty na jehlovém podpatku
bo4.jpg

Čeká-li vás divadlo, večerní koktejl nebo vyrážíte do baru, nazujte si k šatům v midi délce a základní barvě kotníčkové boty na vysokém jehlovém podpatku a do špičky. Takové boty působí subtilnějším dojmem a dodají outfitu na eleganci.
Jestliže jsou šaty jednoduché, nebojte ani barevných bot.

Boho šaty = kotníčkové šněrovací boty
bo1.jpg

Pokud se vám líbí trend boho, romantických a květovaných šatů, vrstvení se svetry a s doplňky jako je klobouk, neměly by vám chybět kotníčkové robustní boty se šněrováním. Dodáte tak outfitu trochu rockerský vzhled.

Černé pouzdrové šaty = boty se zvířecím vzorem
bo3.jpg

Jednoduchost si žádá trochu „rozbít“ a doladit o něco pořádně šmrncovního. V tomto případě by to mohly být kotníčkové boty s hadím, krokodýlím nebo třeba leopardím potiskem. Takové, co nebudou úplně upnuté, aby v nich noha maličko „plandala“. K pouzdrovým šatům je to perfektní volba!

Také si přečtěte: