Ať už se chystáte na pracovní pohovor nebo například jako každý jiný den do kanceláře, měly byste se podle toho obléknout. A na jaké chyby si dát pozor? Na spodní prádlo, příliš krátkou sukni nebo na průsvitnou halenku. Není žádný důvod, proč byste měla před kolegy v práci vypadat neprofesionálně.

Chyba č. 1 Vykukující spodní prádlo
fashionDokonce i něco tak zdánlivě nevinného, jako je sexy živůtek, který poodhaluje zvolenou podprsenku, může klidně někoho pohoršovat. Top či halenka s velkým výstřihem, ze kterého kouká kousek spodního prádla, není vhodným módním kouskem oblečení do kancelářského prostředí. Zrádný je také top bez rukávů, zde pozor na vykukující zapraná ramínka světlé podprsenky.

Chyba č. 2 Průsvitná košile
Když už máte chuť si do práce obléknout hedvábnou průsvitnější halenku, vemte si pod ni neutrální barvu podprsenky. Pod košili volte hladkou podprsenku, bez krajek a švů, která pod košilí nevytváří tak zvané vlnky. Tip pro vás: oblékněte si košili, skrz kterou nebudou vaše křivky vidět. Uvidíte, že se budete cítit lépe.

Chyba č. 3 Mokré vlasy
Nechoďte ráno do práce s ještě vlhkými, nebo dokonce úplně mokrými vlasy. Není to profesionální. Raději vstaňte o deset minu dřív, abyste si vlasy stihla pořádně vyfoukat. Dejte najevo, že si umíte věci naplánovat a nebojujete s časem. Pokud si hlavu nestíháte ráno umýt, pořiďte si kvalitní suchý šampon nebo si hlavu umyjte večer.

topChyba č. 4 Příliš krátká sukně
Máte pocit, že si musíte pokaždé hlídat sukni, když se ukloníte, protože vám z ní „čouhá“ zadek? Pak je opravdu příliš krátká. Začněte nosit o něco delší sukně nebo si oblékněte kalhoty.

Chyba č. 5 Příliš vysoké podpatky
Milujete podpatky, víte, že prodlužují nohy a vypadají žensky. I proto je máte v oblibě. Může se ale stát, že některé střevíce nejsou pohodlné a chůze v nich vám dělají problém - zpomalí vaše kroky. Vybírejte si lodičky s nižším a širším podpatkem nebo na trendy platformě.

Chyba č. 6 Silný make-up
Příliš silná vrstva make-upu není dobrá jak pro vaši pleť, tak pro vaše okolí. Jste vnímána jako rušivý element. Místo toho, abyste vypadala atraktivně, kolegové se vám smějí za zády. Pamatujete, méně je prostě více. Trendy je make-up minimální, přirozený a nenápadný. Vystačíte si jen s řasenkou, tvářenkou a leskem na rty nebo hezkým odstínem rtěnky.

LolitaChyba č. 7 Oblékat se jako dítě
Jen proto, že jste mladá nebo atraktivní žena ve zralém věku, neznamená to, že je v pořádku, aby jste se oblékala jako dítě či rozverná školačka. Pokud chcete, aby k vám okolí cítilo respekt a důvěru, je třeba, aby jste se oblékala jako dospělá. To znamená žádné infantilní oblečky, loga, srdíčka, nabírané volánky... Noste jen oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně a profesionálně.

Reklama