Slavný módní návrhář Oscar de la Renta uspořádal velkolepou módní přehlídku s tématem: Svatby. Podívejte se s námi na nádherné modely, které představil 16. 4. 2012 v Mexiku. Také jste z nich unešení jako my v redakci?

V této kolekci si přijde na své jak žena romantická se smyslem pro něžnou klasiku, tak žena odvážná a svým způsobem extravagantní, která se chce lišit. Určitě stojí za to prohlédnout si obojí a podebatovat. Vdávala byste se v rudých šatech? Nebála byste se modré, která podle pověr značí modřiny? A co třeba květované? Nebudou vypadat málo slavnostně? Co byste řekla na mantilu místo obyčejného závoje?

1modré

Krajkové bílé šaty s modrou tylovou sukní. Možná by to šlo i bez ní, ale to jsem celá já.

2 bílá navrch, modrá vespod

Překrásné šaty, inspirované stylem šedesátých let. Bílá krajka vytvořená z dutinek na světle modrém tylu, který tvoří vlečku s honzíkem.

3.červené

Záplava rudé se hodí jen po hodně odvážné nevěsty, které se chtějí lišit. Netypická černá krajková mantila místo decentního závoje dodává šatům španělský vzhled a zároveň temperament

4, bílá klasika

Oblíbená silueta ryby nesmí na žádné přehlídce chybět. Klasické jednoduché šaty z hedvábného saténu ozvláštňuje vlečka a nadýchané bolerko z labutěnky. Zajímavým akcentem je sytě rudá kytice

5kalhoty

Tento model je určen pro skalní milovnice kalhot. Poněkud odvážně odhalené bříško trochu „umravňuje“ éterický kabátek

6. květinové

Květinová víla má na sobě šaty s jemně barevnou květinovou aplikací na bílém podkladu. Celek ještě více provzdušňuje modrý tylový přehoz a věnec místo závoje

7 šaty s mantilou

Šaty z překrásné plastické krajky zdobené aplikovanými tylovými rýžky v rybí siluetě. Co si přát víc pro klasickou nevěstu. Tylová mantila s krajkovým lemem šatům dodává vznešený ráz a důstojnost.

8 světle modré

V jednoduchosti je krása. To plně potvrzují tyto bleděmodré šaty s krásně aranžovanými balonkovými rukávky

9. šaty s pelerínou

Šaty s bohatou tylovou pelerínou vypadají opravdu efektně. Možná by se daly použít i bez ní. Škarohlíd by poznamenal, že to nevěsta nějak popletla a vzala si sukni na ramena. Možná, že to má obojí využití. Pro zajímavost si prohlédněte první model

10 historizující

Tento historizující model jsem si nechala záměrně na konec. Takhle si dokážu představit, že by se vdávala Julie. Šaty z bordó transparentu v renesančním duchu s věncem jsou opravdu netradiční. Ale zároveň náročné na oděv ženicha a ostatních svatebčanů.

Jak se vám líbí svatební šaty Oscara de la Renty?

 

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta, mistr krejčovského stylu - je přední módní návrhář narozený v Dominikánské republice. Po studiích umění na Madridské univerzitě se, v roce 1963, přestěhoval do New Yorku, aby zde navrhl krejčovskou kolekci pro Elizabeth Arden. Jeho návrhy sklidily takový úspěch, že o pouhé dva roky později dostal label na vlastní konfekci. Podařilo se mu zkombinovat latinskoamerické vlivy s evropským stylem. K doplnění jeho designů debutuje, na podzim 2001, s Oscar de la Renta doplňky: tašky, pásky, šperky, šály a boty.

Svět Oscara de la Renty také zahrnuje kolekci sportovního oblečení (OSCAR) z vyšší kategorie, dále pak kosmetické kufříky, brýle, kožichy, punčochy, pyžama a plavky.

Pan de la Renta nezapomněl ani na muže a licencoval pro ně spoustu produktů, včetně sportovních plášťů, obleků a kalhot. V Jižní a Střední Americe a Mexiku si dokonce můžete pořídit jeany OSCAR pro muže a ženy. V roce 1977 uvedl Oscar de la Renta svůj první parfém pro ženy, který nazval jednoduše Oscar. Dnes patří tato vůně k bestsellerům v 70. zemích a v roce 1991 se stala vítězem ceny Foundation Perennial Success. O 3 roky později stvořil vůni pro muže, Pour Lui.  Koncem 90. let si zopakoval úspěch s vůní Oscar, tentokrát však s verzí pro muže. Oscar de la Renta prodává své výrobky v luxusních obchodních domech a specializovaných obchodech po celém světě. Oblečení je vyrobeno v USA. I dnes je dům Oscara de la Renty stále jeden z hlavních tahounů ve světě.


Na co se můžete těšit? Vůně Oscar de la Renta na podzim doplní nová vůně inspirovaná právě touto kolekcí

se svatební tématikou... Something Blue. Exkluzivně ji najdete v síti Douglas. V roce 2011 uvedl velmi módní vůně Esprit d´Oscar a Live in Love.

Oscar de La renta

Informace  o jednotlivých vůních zde: http://www.aprodelta.cz/parfemy-oscar%20de%20la%20renta

Zdroj snímků: Aprodelta www.aprodelta.cz  a http://oscarprgirl.tumblr.com/

Reklama