Po In Fashion v Mnichově a Týdnu módy v New Yorku se v sobotu 24. listopadu ve 20 hodin v Galerii Kampa v Sovových mlýnech představí nová kolekce BLACK AND COLOUR módní návrhářky HANY HAVELKOVÉ. V kolekci pro jaro a léto 2008 se návrhářka vrací ke své nejoblíbenější inspiraci, kterou je architektura. 

„Po kolekci Hedvábná stezka (pro osvěžení více ZDE) určenou pro tento podzim a zimu, v níž šlo o oslavu různých podob hedvábí, jsem zatoužila po čisté kolekci bez zbytečných detailů –  velmi elegantní, příjemné a především dokonale funkční,“ říká Hana Havelková, jejíž modely pro jaro a léto 2008 budou i pro tyto vlastnosti nejspíš velmi žádané. Kolekce čítající zhruba tři desítky dámských modelů je podle ní určena pro sofistikovanou ženu, která si vedle perfektního estetického dojmu potrpí i na praktičnost a účelnost oděvu. „Úplně prvním impulsem byla zamyšlená a současně zářivě barevná plátna abstraktního expresionisty Marka Rothka,“ říká Hana Havelková. „Nakonec mě ale přece jen nejvíc inspirovala česká architektura. Konkrétně purismus a funkcionalismus, slavná éra v kultuře, umění in průmyslu, k níž se při navrhování velmi ráda vracím,“ říká Havelková.

Tomu odpovídá geometrické až strohé členění jejích modelů, důraz na jednoduchost tvarů, vyvažování proporcí i hra se symetrií a asymetrií. „Základní barvou je černá, doplněná bílou a výraznými odstíny modré, fialové a ostře zelené,“ říká Havelková, která opět těžila z vlastností použitých materiálů: tentokrát zvolila ty přírodní, především len a bavlnu. Celkový dojem opět podtrhují perfektní kožené pásky a kabely designérky Radky Kubkové, s níž Hana Havelková už řadu let spolupracuje.„Myslím, že od okázalé zdobnosti a vrstvení textur se pomaličku vracíme zpět ke kráse, spočívající v čistých liniích a rafinované jednoduchosti,“ říká Hana Havelková. „Harmonie života i módy přece spočívá v tom, že kyvadlo se střídavě vychyluje na obě strany."


Tisková zprávaPro ty, kdo jsou z Prahy nebo se sem chystají a mají zájem vidět tuto přehlídku, máme dobrou zprávu:
Část vstupenek na přehlídku jde do volného prodeje – lístky za 200 Kč lze objednávat přes www.praguefashionweek.com.   

Jak se vám líbí modely Hany Havelkové?
 
Reklama