victoria

Na opravdové jaro si musíme ještě chvíli počkat, ale to módní už dávno propuklo. Zimní kolekce jsou ve výprodejích a návrháři mají dávno jasno, co se bude nosit. Nakoukla jsem do jejich „kuchyní“, abych vás navnadila. A myslím, že se máme na co těšit.

Jak jste si možná všimly, milé čtenářky, můj titulek vyzněl trochu dvojsmyslně. Jarní móda je vždycky mnohem optimističtější, to za prvé a za druhé, jak to tak vypadá, bílá bude stěžejní barvou. Žádný návrhář ji nevynechal a každý ji pojal po svém: Někdo si pohrál s barevnými kombinacemi, jiný vsadil na krásu materiálu, další experimentoval se střihovým řešením. Zkrátka, co bílá, to jiný, inspirativní nápad. Do jednoho článku by se mi všichni nevešli, to je jasné, a tak jsem vám vybrala reprezentativní vzorek toho, co mě zaujalo nejvíc.

Victoria Beckham dávno nepatří mezi „ty“ zpěvačky, které koketují s návrhářstvím. Brzy dokázala, že patří mezi módní špičku. Jejím modelům nelze upřít nápad, eleganci a hlavně „nositelnost“. Do jarní kolekce zařadila nezvyklou kombinaci bílé a kostkované látky a docílila tak úžasného efektu.

victoria

Alexander McQueen se už na „své“ kolekce dívá z návrhářského nebe, ale za své nástupce by se nemusel stydět. Jeho značka sice ubrala na pověstné dekadentnosti, ale stále má ten „queenovsky“ provokativní punc. Inspirace historickým oděvem jí nelze upřít.

queen

Valentino se proslavil hlavně svými dokonalými večerními toaletami, které nosí ty nejzářivější světové hvězdy. Jeho jarní kolekce velmi omládla a oprostila se od romantizujících prvků. Bílé, jednoduché, až minimalistické modely pouze „okořenil“ kapkou černé.

valentino

Chloé svou kolekci pojala velmi rafinovaně. Vsadila na kratší délky, rozevláté sukně a krajku. Celek vyznívá jemným dívčím dojmem a příjemnou koketérií.

chloe

Oscar de la Renta. Tato značka je stejně jako Valentino známá spíš svými společenskými šaty a luxusními toaletami, ale její jarní kolekce je svěže hravá a netuctově romantická. Kombinace bílé s červeným květovaným vzorem vypadá úžasně.

oscar

Balenciaga. Tato značka vsadila na zajímavé střihy, průstřihy, transparenty a ažury. Její jarní kolekce je spíš pro sebevědomější nositelky, které se nebojí ukázat kousek holé kůže.

balenciaga

Který návrhář (model) se vám nejvíce líbí? Napište mi svůj názor do diskuze.

Více modelů z jednotlivých kolekcí najdete ve fotogalerii

Foto: Facebook těchto návrhářů. Victoria Beckham, Alexander McQueen, Valentino, Balenciaga, Chloé, Oscar de la Renta

Čtěte také:

Reklama