Nějak neprozřetelně jsem plácla, že jdu na svatbu a mohla bych tam ulovit pár snímečků do módní policie. Teď mě to docela mrzí, přece jenom jako pozvaný host bych měla být shovívavá, taktní a diskrétní, ale už se z toho nedá vykroutit, takže něco málo postřehů.

Na příjezd nevěsty všichni netrpělivě čekali. „Připlula“ dlouhou stříbrnou limuzínou.

nevěsta

Nevěsta zvolila jednoduché šaty se zvonovou sukní a živůtkem se zapínáním za krk, což jí lichotí. Vyčesaný drdol protahuje krk a jednoduchý závoj vyrovnává proporce. Tatínek ladí kravatou s květinami nevěsty. Maličkost, ale vypadá to dobře.

maminka

Nevěstina maminka s vnoučkem. Komplet v barevné kombinaci šedé a bílé neměl chybu. Ke své výšce si mohla dovolit i módní balerínky

maminka

Ženichova maminka si nechala ušít šaty z hedvábí, ale nebyla dvakrát spokojená. Ani se jí nedivím, nicméně paní Marie je velice temperamentní a neustále v pohybu, takže sem tam nějaká chybička se snadno přehlédla. Šaty působily vesele a svěže a dobře ladily s kyticí. Jen bych volila jiné boty. Tyhle jsou sice módní, ale zkracují lýtka. I když pořád lepší než pantofle s punčochami, co má ta jinak pěkně oblečená dáma vzadu.

host

Tomuto modelu opravdu nelze nic vytknout. Skvěle sladěné, decentní doplňky. Možná jen ten rozparek...

těhulka

„Těhulka“, která se za své bříško rozhodně nestyděla. Oblékla se do černobílé. Kalhoty a přiléhavý top s lakovaným páskem těsně pod prsy. Zajímavý detail, ale vzhledem k pokročilosti těhotenství asi ne moc příjemný.

kamarádky

Kamarádky nevěsty zvolily méně formální oblečení, ale opět barevně ladily, takže celkem zapadaly do davu. Ale ty nešťastné obstarožní boty, které rozhodně žádné noze nelichotí. Děvčata, kolik je vám let?

pánové

Pánové už zapomněli, jak nosit oblek, a skoro všichni se dopouštěli stejné chyby. Sako zapnuté do posledního knoflíku (chodila jsem za nimi a rozepínala ten spodní), dlouhé rukávy, nohavice jak harmonika (obojí působí křupansky) a většinou naprosto nevhodné, humpolácké boty.

kecky

A tohle už byl vrchol. Celkem slušný oblek „zazdil“ teniskami na suché zipy. Skoro stejný trapas jako sandály s ponožkami

dana

Abyste neřekli, že jenom kritizuji, dávám v plen i svoji maličkost. Kromě nevěsty jsem byla jediná, kdo zvolil dlouhé šaty, ale neměla jsem pocit, že bych tam nějak zvlášť trčela. Dokonce jsem se trefila i do barevnosti, ostatních svatebčanů, aniž bych cokoliv tušila. Koupila jsem si je úplně náhodou den před svatbou a cítila jsem se v nich dobře.

nevěta se ženichem

A konečně novomanželský pár. Bez jakéhokoliv pochlebování musím říct, že to sympatickému páru novomanželů slušelo a ladilo. Zvolili společnou barvu smetany na šatech nevěsty a vestě a vázance ženicha. Jak jste si jistě všimli, nejsou to žádní drobíčci, ale se svými modely se vypořádali dobře.

Reklama