Člověk by si řekl: Ti návrháři se mají. Dokážou si vymyslet oblečení přímo na tělo, mají nejnovější kousky rovnou od zdroje, jsou si sami sobě chodící reklamou. Nebo to tak není?

Pojďte se podívat, jak se oblékají slavní módní návrháři, a posuďte sami, jestli se na ně náhodou nevztahuje známé pořekadlo „Kovářova kobyla chodí bosa“.

Třeba taková Donatella Versace?
Její sexy hedvábné róby sice víc odhalují než zakrývají, přesto, nebo právě proto, jsou tak oblíbené u filmových hvězd. Šaty značky Versace nikdy nechybí na takzvaném červeném koberci a obsazují nejvyšší příčky popularity a líbivosti. Rafinované střihy, odvážné výstřihy vpředu i vzadu, vysoké rozparky a lichotivé barvy jsou jejich hlavní devizou.
A nosí je i Donatella? Nosí. Bohužel. Proč bohužel? Právě to, co vyniká na mladém těle a dává mu úžasný sexappeal, stárnoucí Donatelle příliš nesvědčí. Přemíra odhalené kůže jí spíš ubližuje a zdůrazňuje nemilosrdný zub času a nepovedené plastiky.
Ale jak se zdá, Donatella si z toho nic nedělá. Své ochablé paže a vystouplé silikony vystavuje, kde se dá.Jakpak je na tom její britská kolegyně Vivienne Westwoodová?
Ta plastickým operacím neholduje, má své tělo ráda takové, jaké je, a svou někdy až ztřeštěnou módu nosí s patřičnou hrdostí. Ať už jsou to potištěná trička, bláznivě aranžované šaty nebo korzetové róby inspirované rokokem. K tomu se patřičně nalíčí a s rozkoší zapózuje fotografům. Westwoodová je sebevědomá, ráda provokuje, každému řekne svůj názor, neuznává autority. Na návštěvu k anglické královně přišla bez spodních kalhotek a do Prahy zase přijela jako rusovlasý ďáblík se zlatými růžky.A co návrháři?

Jeden z nejtalentovanějších módních designérů současnosti Alexander McQueen je kapitola sama pro sebe.
Jeho přehlídky jsou vždycky očekávanou událostí slibující nevšední zážitek. Jeho jarní kolekce ZDE. A to nejen co se modelů týče. Zvláštní pozornost věnuje i scénografii, vizuálním efektům a režii. U McQueena se nikdy neví, s čím přijde. Tak jako vždycky překvapí novými nápady ve svých kolekcích, nikdy nechybí třešnička na dortu v podobě vlastního převleku při závěrečném defilé. Ačkoliv se v civilu obléká celkem konzervativně, jak se na správného Brita sluší, na děkovačku přijde třeba jako Mickey Mouse nebo plyšový králíček. Že by chtěl všechnu tu vážnost a dechberoucí nádheru shodit?John Galliano a Josef Klír
O Klírovi se říká, že je český Galliano. Nechci to ani vyvracet, ani dokazovat. Kdo zná alespoň trochu tvorbu obou návrhářů, obrázek si udělá sám. Jedno mají jistě společné. Milují ženské křivky ve tvaru přesýpacích hodin. Zbožňují tělo v teatrální póze sešněrované korzetem v efektním kontrastu s bohatstvím drapérií. Ukázky jejich módy ZDE a ZDEA v čem se rozhodně liší?
Galliano je extrovertní manekýn, který si libuje  v ulítlých kostýmech a kabaretním líčení, a nemá nic od Josefa Klíra. Zatímco Josef Klír si  vystačí s džínami vlastní výroby a klidně si obleče tričko s nápisem Galliano.
No, možná je to lepší, než kdyby to bylo naopak.
To by možná Klír seděl v Bohnicích oblečený do kabátku s hodně dlouhými rukávy.

Líbí se vám, jak se oblékají tito návrháři?
Dělají svému jménu dobrou reklamu, nebo spíš ostudu?
Kdybyste je znala jen podle jejich oblečení, dala byste si od nich něco navrhnout?

Reklama