Galavečer Met Gala se koná jednou ročně v Metropolitním muzeu umění v New Yorku a pravidelně ho navštěvují všechny významné osobnosti šoubyznysu, aby se předvedly v neotřelých modelech. Každý ročník má navíc své specifické téma. Letos to bylo třeba V Americe: Antologie módy.

Šaty na Met Gala řeší herečka opravdu hodně. Pro magazín Vogue dokonce prozradila, že se vymýšlením a spoluprací s designéry zabývá klidně dlouhé měsíce.

Černobílá róba, kterou vynesla letos, byla od návrháře Christophera Johna Rogerse a rozložitou čelenku měl na svědomí modista Philip Treacy. Boty, které ale nebyly pod objemnou sukní vidět, měla herečka jak jinak než ze své vlastní kolekce.

627261b60d2a0cl.jpg
Foto: Profimedia

Poněkud kontroverzní téma, a sice náboženské, mělo Met Gala v roce 2018. V muzeu byla k vidění řada skutečně velkolepých a do posledních detailů propracovaných rób. Jednou z jejich nositelek byla i Sarah Jessica Parker. Ve zlaté róbě Dolce & Gabbana s dlouhou vlečkou zářila na dálku a zlatá čelenka na hlavě zobrazovala betlém.

profimedia-0370880572.jpg
Foto: Profimedia

V roce 2016 se večer točil kolem módy v době technologií. Herečka ale příležitost příliš nevyužila a oblékla si asi nejnudnější outfit. Sice je jedním z mála, který by se dal nosit i běžně, ale Met Gala vyžaduje něco víc. Nádech módní invence dávaly oblečení akorát výrazné rukávy. Po promenádě na červeném koberci byla herečka obviňována z toho, že nedodržela téma.

627260ac1f26bshutterstock-417331849.jpg
Foto: Shutterstock

Na motivy Číny se měli hosté obléknout v roce 2015 a herečka byla opět jednou z nejvýraznějších lidí na červeném koberci. Černé saténové šaty na jedno rameno si sama navrhla a vznikly ve spolupráci se značkou H&M. Výraznou červenou čelenku opět vytvořil Philip Treacy.

shutterstock-278839034.jpg
Foto: Shutterstock

V roce 2013 bylo téma Punk: Od chaosu po couture a herečka oblékla šaty s psychedelickým vzorem od Gilese Deacona, kostkované semišové kozačky a na hlavě měla čelenku tak vysokou, že při cestě na akci musela sedět na podlaze auta, aby se do něj vůbec vešla. Autorem fascinátoru byl Philip Treacy.

profimedia-0227799607.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Insider, People, Vogue, Huffpost

Reklama