Jistě ani vám neušlo, že se poslední dobou nápadně prosazují ploché kabelky jen tak do ruky, kterým se říká trefně „psaníčko“. Ale možná vás, stejně jako mě, napadla otázka: Je to vůbec praktické?

Kabelek mám poměrně dost, dokonce tolik, že se mi to občas vymstí. To když si ráno vzpomenu, že je čas na změnu, rychle přeházím nejdůležitější věci, abych nakonec zjistila, že nebyly všechny. Tu chybí mobil, jindy brýle, foťák, či doklady… Nepřejte si slyšet ta slova, která padají na mou vlastní hlavu, když některou z těchto nezbytností postrádám.

Dokonce jsem už nejednou už své velké kabelky proklela, protože se v nich nedá udržet elementární a stále neohledám. Nebo obráceně: Protože v nich stále něco hledám, nedá se v nich udržet pořádek. Tak by to bylo správně. Proč vám to vlastně píšu?

Kdybych nosila menší kabelku, třeba zmíněné psaníčko, určitě bych lépe zvážila, co do něj naložím. Takže až budu příště pošilhávat zase po nějaké objemné a zaručeně praktické kabelce, sama sebe klepnu přes prsty a pořídím si psaníčko. Dávno už nepatří mezi večerní a společenské kabelky, ale dobře doplňuje i casual styl.

Co dělá psaníčko psaníčkem, je způsob nošení. Slováci by to trefně nazvali „pod pazuchou“. A to je možná ta (jediná?) vada na kráse, proč se psaníčkům vyhýbáme. Ale i to výrobci vyřešili a vybavili ji řemínkem, který můžete připnout, a z psaníčka se stane běžná plochá kabelka.

Jenomže pak už vlastně není psaníčko.

Pro inspiraci klikněte na jednu z fotek a otevře se vám fotogalerie

Čtěte také:

Reklama