infl.jpg
Foto: Se souhlasem Candace Leslie Cima

Candace Leslie Cima se stala zástupkyní starších žen, která se snaží stárnutí zviditelňovat na internetu pomocí sociálních sítí. Ať už sdílí oblíbené outfity nebo otevřeně mluví o tom, jak čelit stárnutí, průběžně svůj život dokumentuje na kanále Life in My 70s.

Influencerkou se stala, když jí bylo 72 let. Tehdy si vytvořila účet na Instagramu. „Četla jsem článek o influencerech. To bylo poprvé, co jsem ten termín slyšela. Tak jsem googlila, abych zjistila, zda je někdo takový v mém věku,“ píše na svém blogu.

Byla zvědavá, jak svět influencerů funguje, a tak se do něj hluboce ponořila, až zjistila, že v její věkové skupině není příliš velké zastoupení. Rozhodla se tedy do světa vyslat zprávu a založila si účet věnovaný módě a odtud si vybudovala základnu sledujících na několika platformách, včetně TikToku.

„Pamatuji si, jak jsem stála u pokladny v supermarketu a dívala se na titulky v časopisech. Vždycky tam byly titulky jako: Jak vypadat co nejlépe ve 20, 30 a 40. Nikdy se nezmínili o 50, 60 a 70,“ vzpomíná v jednom ze svých videí.

V jednom z videí s nejvíce lajky a zhlédnutími Candace reaguje na někoho, kdo kritizoval její volbu nosit topy bez rukávů. „Je ti 60, to bys neměla nosit,“ cituje odpůrce a vzápětí odpovídá: „Ve skutečnosti je mi 75.“ A prochází se po kuchyni, jako by to bylo módní molo.

V dalších videích ji můžeme vidět, jak se sebevědomě prochází u bazénu v plavkách, dává tipy na stylingy nebo třeba šplhá po stromě, aby ukázala, že i fyzička může v jejím věku fungovat stále dobře.

O stárnutí a módě píše Candace také na svém blogu. Věk pro ni není jen číslo. „Nyní je mi 76 let a netoužím se vydávat za mladší,“ sděluje svým příznivcům v článku, který napsala ke svým narozeninám. Podle jejích slov je věk čestný odznak, který může hrdě nosit. „Je potřeba ukázat, že stárnutí je dar, něco, co je třeba přijmout, ocenit a sdílet,“ píše. „Vyvrcholení objevování a učení, které nám umožňuje být tou nejlepší verzí sebe sama.“

Zdroje: instagram.com/lifeinmy70sLiving My Life In My 70s, TikTok/Candace Leslie Cima