Georgia z Ginny a Georgia
Měla to být nová Gilmorova děvčata, ale hned v první řadě se ukázalo, že Georgia a její dcera Ginny k sobě rozhodně nemají tak blízko, a naopak se jedna druhé vzdalují. Obě totiž mají svá temná tajemství. Georgia se zaplétá do pavučiny lží a podvodů, ale jedno jí nelze upřít, vypadá u toho jako ze žurnálu. Nejen za její seriálové oblečení je zodpovědná kostýmní designérka Bernadette Croft. Georgia je chameleon a její osobní styl je silný a velmi ženský, uvedla designérka pro Netflix. Jejímu šatníku dominují kalhoty a sukně s vysokým pasem, výrazné blejzry, hedvábné halenky a také zlaté šperky. A barev těch se rozhodně nebojí. Bílým outfitem s kloboukem, který je na obrázku, vzdala Bernadette Croft hold kultovního filmu Pretty Woman, respektive práci kostýmní návrhářky Marilyn Vance.

63c7bc8121f4aobrazek.jpg
Foto: Profimedia. ©Netflix/Courtesy Everett Collection

Camille z Emily v Paříži
Seriál Emily v Paříži je plný módy, která je více než odvážná. Hlavní postava Emily Cooper střídá jeden šílený outfit za druhým a kostýmní návrhářka seriálu Marylin Fitoussi ji nechává nosit netradiční kombinace barev i vzorů a míchat zdánlivě neslučitelné. Je to bezesporu zajímavá podívaná, ale ne na denní nošení. Tomu se mnohem více přibližuje postava Camille, která je prezentována jako elegantní Francouzka. Je šik, ale nebojí se experimentovat a nosit i dost odvážné kousky. Dost často jsou inspirované módou šedesátých či sedmdesátých let.

63c7bcbfd9516blobid0.jpg
Foto: Profimedia. Camille je na snímku vpravo

Wednesday Addams z Wednesday
Seriál, který Netflix vydal v listopadu, předznamenal jeden z trendů roku 2023. Tím trendem je gotika. Chcete-li se tedy obléknout podobně jako seriálová Wednesday v podání Jenny Ortega, máte jedinečnou příležitost, protože tato móda bude v obchodech dostupnější než kdy jindy. Pro kostýmní návrhářku Colleen Atwood oblékání této postavy znamenalo, že musela kombinovat černou s černou a někdy s bílou, což je zdánlivě snadná úloha, ale na druhou stranu je potřeba to udělat tak, aby nebyl výsledek nuda. Collen Atwood si tedy hrála s různými odstíny, a především texturami látek a nazvala to Rubikovou kostkou, která sestává jen z černé a bílé. „Zjistíte, že hledáte jiné způsoby, jak vidět barvy. Jiné způsoby, jak vidět černou a bílou podle jejich povrchů a textur,“ uvedla pro Refinery29.

Cassie Howard z Euforie
Z analýzy řetězce Boohoo, který se zaměřil na data vyhledávače Google, vyplynulo, že nejinspirativnějším seriálem roku 2022 byla pro diváky Euforie. Stylingu se ujala kostýmní návrhářka Heidi Bivens a v outfitech jsou znatelná devadesátá léta a přelom milénia. Poznávacím znamením Cassie Howard v podání Sydney Sweeney je ukazování hodně holé kůže a outfity, které jsou velmi ženské a retro. Sestávají často z crop topů, minisukní a skvěle padnoucích šatiček. Zejména od mladistvé značky Miu Miu. Seriál inspiruje nejen v oblékání, ale také v líčení. To je hodně výrazné a často třpytivé.

63c7bce2b4210obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Refinery29, Shop Your Tv, Vogue, Fashion United, 

Čtěte také: