Před dvěma dny oslavila již 102. narozeniny snad nejstarší módní ikona, která vypadá stále skvěle a obléká se osobitě, podle posledních trendů, v čemž ji následuje miliony lidí. Iris Apfel je americká podnikatelka, která se proslavila zejména díky svému stylu oblékání. Na svém Instagramu má v tomto úctyhodném věku 2,8 milionu sledujících. U našich babiček se většinou modlíme, aby sociální sítě neměly a raději vzaly do ruky knížku než mobil, ale Iris to dělá skvěle a rozhodně by se za svoji komunikaci nemusí stydět.

seznam.jpg
Foto: Profimedia

Americká módní ikona je známá svými jedinečnými outfity, které dokáže složit jak z drahých, tak i levných kousků a nikdy nesmí chybět její výrazné kulaté brýle s černými obroučkami. Iris nikdy neměla děti a se svým manželem strávila téměř 70 let. Zemřel v roce 2015 ve 100 letech. Dnes by mu tedy bylo 108.

Její styl je tak legendární, že se Irisin šatník dokonce v roce 2005 dostal do newyorského muzea umění, kde byl vystaven. Celý život se věnovala navrhování interiérů, což jí velmi šlo. Později se svým manželem založila továrnu na výrobu látek a naplno se pustila do renovování a předělávání starého nábytku.

Instagramový příspěvek, ve kterém popřála sama sobě všechno nejlepší, skýtá přes 28 tisíc komentářů, především gratulací. Její podobně stará fanynka jí napsala: „Milá Iris – jsem o pár let mladší než ty. Přeji ti, abys na Instagramu držela titul Nejstaršího člověka světa co nejdéle ve zdraví. Ať vám ten život dělá stále samou radost.” Na samotné fotce je Iris oblečená celá do růžové barvy, na krku má několik výrazných náhrdelníků a nad jejím úsměvem létají balónky s trojciferným číslem 102.

Narozeniny oslavila komorní sešlostí, kde nechyběla například devětašedesátiletá americká modelka Christie Brinkley. Iris si pochvalovala módní dárky i celou oslavu a vypadala šťastně.


Zdroj: people, hola, etonline

Reklama