Tato dáma je jednou z nejvýraznějších světových osobností ve světě módy. Poznáte ji podle velkých kulatých brýlí, výrazného make-upu a plastových náramků. Je to žena, kterou stojí zato znát.

iris

S textilem a módou tato žena pracuje už pěknou řádku let. S manželem vedla 44 let rodinnou firmu Old World Weavers. A teprve nyní začala sklízet pořádné úspěchy. Iris Apfel během své kariéry pracovala v Bílém domě, na výsluní ji však přivedla výstava v Metropolitan Museum of Art v New Yorku, která se konala v jejím už hlubokém důchodovém věku. Rara avis, nebo „vzácný ptáček“, jak pojmenovala svou výstavu barvami chrlícího a extravagantními doplňky zářícího šatstva, se stala hotovou senzací, která ji zaručila místo mezi módními návrháři.

Iris, nebo také „geriatrická hvězdička“, jak o sobě ráda prohlašuje, ignoruje trendy, potrpí si na vliv hippies a elegantní styl. Na první pohled je ale hned patrné, že se výstřednosti rozhodně nebojí a její elán a energii by jí mohl závidět kde kdo. Svou barevnou a doplňkovou vzpouru vesele využívá i v interiérovém designu. Její New Yorský apartmán je příkladem toho, jak prostor přeplněný nejrůznějšími tretkami nemusí vždy působit jako cirkusová maringotka. Iris Apfel minimalismus jednoduše nezná a rada obohatí svět o hezké kýče v překvapující harmonii.

 

Reklama