Mezi deset návrhářů se zařadila například Darina Ermisová, která založila Dara bags na rizikovém těhotenství. Od té doby se firma rozrostla a posílá své produkty do celého světa. Dále pak módní designérka Denisa Dovalová, která svou praxi získala v ateliéru designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati. Zároveň také pracovala v ateliéru holandské designérky Iris van Herpen, která je členkou pařížského syndikátu Haute Couture. O další modely se postarali návrhářka a malířka Marcela Vymyslická, nezávislá designérka Lada Vyvialová Tomečková, umělkyně Petra Gherbetz, návrhářka Ivana Mifková, značka Tonak z Nového Jičína, Nikola Zezulová, která tvoří především limitované dámské módní kolekce, designové studio TY IDENTITY a návrhářka Jitka Stauder.

Pozvané byly i známé celebrity, které jsou s módou neodmyslitelně spojené. Jednou z nich je lifestylová blogerka Lucie van Koten, nebo třeba módní kritička a publicistka Františka Čížková. Největší módní hvězdou měla být osmnáctiletá Barbora Fialová, která je tváří Gucci a spolupracuje mimo jiné s britskou návrhářkou Vivienne Westwood, ale nakonec se spousta přihlížejících soustředila na Evu Jailers Kubienovou. Ta upoutala pozornost především svým tetováním a krátkým sestřihem.

Mezi modelkami byla i produkční marketingu magazínu Žena-in.cz Žaneta Podlahová, která si celou akci velmi užila. „Už jsem byla na mnoha přehlídkách, ale nikdy jsem nebyla v takto krásných prostorech. Byla nám všem trochu zima, ale jinak to byl velkolepý zážitek.“

Jsme rády, že je stále o lokální módu zájem. Navíc je vidět, že i mimo Fashion Week, který se odehrává v Praze, umí Češi produkovat přehlídku, kterou lze kvalitou přirovnat  těm světovým.

Foto: Jiří Zerzoň

Reklama