Dobré ráno, milé čtenářky! Umíte si představit, že byste z pohodlí rodné země byly poslány do nelidských podmínek kamsi do Kambodži a přežít zde měsíc? Dvě norské módní bloggerky a jeden blogger se s touto situací museli vypořádat.

Jednalo se o reality show největších norských novin Aftenposten nazvanou SweatShop – Dead Cheap Fashion. SweatShop je název pro pracovní místo s nepřijatelnými podmínkami. A právě do takových podmínek byli na měsíc vysláni tři módní redaktoři, kteří zde byli zaměstnáni v textilní továrně v Kambodži.

Znamenalo to potýkat se s minimálním platem, dlouhou pracovní dobou s přesčasy a nulovou bezpečností práce. Anniken, Frida a Ludwig také zakusili, jaké to je přežívat v kambodžském domě, který je asi tak velký jako jejich koupelny v Norsku, a o čistotě se zde nedá mluvit. Na den měli jen pár dolarů a nákupy za vysoké částky byly jen snem.

Jejich měsíční pobyt mapují čtyři epizody reality show. Tato tvrdá zkouška zatočila s nervy všech tří. Anniken a Frida dokonce v současnosti bojují za zlepšení podmínek v textilních továrnách firmy H&M.

 

Reklama