Máme zde další pokračování naší stylové rubriky, Módní abecedy. Pro dnešní den se budeme věnovat zvláštně znějícímu písmenku F. Co vše můžete najít pod šestým písmenem v řadě, jaké pojmy a názvy skrývá? Na to se právě teď pojďme podívat.

F&F – Ve Velké Británii roku 2000 vznikla tato značka, která je nyní velmi oblíbená. V současnosti je značka uvedena na 11 trzích po celé zemi, s více než 2000 obchody. Britská značka F&F je populární především díky široké nabídce kvalitní módy a produktů do domácnosti, to vše za velmi rozumné ceny, což je možná právě to, co jí přidává na atraktivitě. Na své si v obchodech přijdou nejen ženy, ale i pánové či děti. F&F nabídka je rozčleněna ihned do několika podskupin jako je F&F Blue, kde najdete denimové kousky, F&F Black nabízí formální a elegantní módu, F&F True, která nabízí větší velikosti a to od 46–56, a mnohem více. Všechny kolekce vznikají pod rukama týmu návrhářů ve Velké Británii, kteří se inspirují světovými značkami.

sda

Módní chlupatý svetřík značky F&F pořídíte za 529 Kč.

Flauš – Typ tkaniny z mykané vlny s objemným, zdrsněným vlasovým povrchem. Právě díky tomu se tento materiál hodí především pro zimní měsíce, protože svou strukturou příjemně hřeje. Vzniká vzájemným protkáním dvou osnov nebo útků nad sebou. Vlasového povrchu se dosáhne tím, že se vlákna vyčnívající po zdrsnění nad povrchem ukládají a fixují se jedním směrem na ploše tkaniny. Nejvíce se používá pro výrobu podzimních i zimních kabátku a již nějaký ten pátek si drží svou prestiž a je čím dál tím více oblíbeným materiálem mezi ženami i muži. Určitě i vy vlastníte minimálně jeden kabátek z flauše, že?

sda
Z kolekce: Ann Christine

Fialová barva – Ta patří mezi základní barvy barevného spektra, vzniká kombinací červených a modrých tónů. Fialová je barvou tajemna, magičnosti a všeho spirituálního. V křesťanské liturgii se užívá během adventu a čtyřicetidenního půstu, který předchází Velikonocům. Adventní věnec by podle dávné historie a tradice měly zdobit fialové svíce, přičemž třetí svíce by měla být růžová, která symbolizuje znak radosti, že doba odříkání je téměř u konce. Je ale také symbolem pompéznosti, dekadence, odvahy a domýšlivosti. Na druhou stranu se ale také udává se, že je barvou harmonie a navazuje pocit bezpečí, možná i právě proto je v poslední době vyhledávaným odstínem do domácnosti, především pak dobývacích místností. Když se na fialovou barvu zaměříme v módním světě, tak můžeme bez okolků říct, že je momentálně velmi trendy, ale není moc oblíbená. Na sebe si ji vezme pouze hrstka žen a většinou se jedná o brunetky, protože právě jim tato barva sluší rozhodně nejvíce.

To, že fialová barva má i příchuť odvahy a odhodlání, dokazuje vyznamenání Purple Heart – purpurové/fialové srdce, které uděluje armáda USA svým členům, hrdinům, jež utrpěli zranění nebo zemřeli v boji.

ycx
Jak jsme již psali výše, fialová je symbolem Vánoc, o tom svědčí i nová kolekce jelínku Deers.cz, která je určená právě pro toto období.

Faux pas – Pojem, který se z francouzského jazyka překládá jako „špatný krok“, jste určitě již slyšeli. Nejčastěji se používá při nějakém módním prohřešku, např. špatný výběr oděvu na společenskou akci, nevhodně zvolená sukně k postavě dámy atd. Výraz je znám téměř po celém světě, však jeho obsah mohou různé kultury vnímat hned několika jinými způsoby. Označit za faux pas můžeme i mluvený projev, který se pro danou situaci nehodí, nebo poznámku, kterou by si dotyčná osoba měla nechat raději pro sebe.

asd
Zdroj foto: https://www.facebook.com/pages/Embarrassing-Photos-and-Fails/376233599183107?sk=photos_stream

Flitry – Tolik oblíbené flitříky, které milují ženy všech věkových kategorií, především pak ty, jež na sebe rády poutají pozornost. Flitry jsou zárukou, že vás nikdo nepřehlédne. Dříve se používaly především coby ozdoba na společenské akce, kdy se objevovaly především na šatech. Nyní je naleznete opravdu na každém módním kousku a doplňcích. Není se čemu divit, protože zvláště tuto sezonu jsou velmi trendy a flitry se blyští i na běžném oblečení pro denní nošení. Momentálně největším hitem je flitrová sukně, která se tváří coby kousek na diskotéku, a k ní zimní pletený svetr. Kombinace, která možná leckoho zaskočí, ale věřte, že pokud si tuto variaci obléknete, budete za módní ikonu. Jen malá rada na závěr, tato kombinace bude slušet především těm ženám, které se pyšní vysokou a hubenou postavou. Vy, co máte o nějaké to kilo navíc, na obepnutou sukni zapomeňte. Pokud však chcete nějaký ten kousek s flitry, raději zvolte např. košili s filtrovaným límečkem či kapsou s tímto zdobením. 

sad
Šaty s flitry Tamsinlondon.cz, 3380 Kč

Čtěte také:

Reklama