LONDÝN – Pokud si myslíte, že jsou moderní ženy i přes svoji často chladnou schránku přece jen upřímné, schopné někoho naplno milovat a v práci vše dokazují jen díky vlastní píli, pak jste zřejmě žili ve snu.
Podle nového průzkumu zaměřeného na lidské zábrany a morálku, jsou totiž moderní ženy lhářky, příliš si o sobě myslí, podkuřují šéfům a čas od času si neodpustí nějakou aférku.
Z průzkumu mezi pěti tisícovkami britských žen, jejichž průměrný věk byl osmatřicet let, jasně vyplývá, že neuvěřitelných čtyřiadevadesát procent žen lže a sedmnáct procent dam žijících s dlouhodobým partnerem si dopřává vedlejší milostné románky a jen čtyřicet procent žen svého chování lituje.
Faktem ale na druhou stranu je, že třetina žen by svého partnera neopustila, i kdyby si dopřál sex na jednu noc, osmadvacet procent i kdyby zjistily, že je jejich přítel skrytým transvestitou, a sedmnáct procent by překouslo, kdyby jim oznámil, že je gay.

Autoři výzkumu, který uspořádal ženský týdeník That's Life!, uvádějí, že se tradiční morální hodnoty u žen za posledních čtyřicet let totálně změnily.
Více než tři čtvrtiny dotázaných dam uvedlo, že lžou i v životně důležitých věcech, zatímco dvanáct procent to dělá pravidelně. Čtyřiatřicet žen si denně dopřává malé "neškodné" lži.

Ženy podle průzkumu lžou úplně ve všem.
O své váze jich neříká pravdu jednapadesát procent, o svém pozadí třicet procent, devětadvacet procent lže o svém platu.
Třiadevadesát procent žen lže svým přátelům, jednadevadesát procent svým životním partnerům. Obchodním partnerům neříká pravdu devadesát a zaměstnavatelům třiaosmdesát procent žen.

Podle zjištění autorů studie by třiapadesát procent žen nepřiznalo svému partnerovi, že mají dítě s někým jiným.
Třetina žen uvedla, že přestala brát hormonální antikoncepci, aniž by jejich partner toužil po dítěti a o tomto jejich kroku cokoliv tušil.

Velká část studie se týkala ženské sexuality.
Téměř polovina žen přiznala, že si při sexu s partnerem představuje jiného muže a padesát procent žen předstírá orgasmus.
Více než třetina dotázaných hovoří s přítelkyněmi, případně přáteli, o sexuálním výkonu svého partnera a chová se vůči němu neloajálně.
Jen sedmadvacet procent žen přiznalo svému partnerovi, že je v posteli k ničemu a nevzrušuje je, zatímco více než polovina lže mužům do očí a falešně jim lichotí o jejich vzhledu a fyzičce.

Ženy se projevují také jako kontrolorky.
Šestačtyřicet procent z dotázaných dam se přiznalo, že mužům prohledává peněženky, textovky jim čte sedmačtyřicet procent, účet za mobil prohlíží sedmadvacet procent a během dne partnera sleduje rovných deset procent žen.
Pro peníze by se byla ochotna vdát téměř čtvrtina žen.
Zarážející ovšem je, co by ženy udělaly pro milion liber, v přepočtu zhruba padesát milionů korun.
Třeba useknout malíček by si nechalo čtyřiadvacet procent dotázaných, čtyřiatřicet procent by se kvůli miliónu nadobro vzdalo sexu, zatímco pětina žen by se kvůli tomu vyspala s šéfem a čtvrtina dotázaných by se pro milion liber proběhla ulicí zcela nahá.   

         
Reklama