Pro koho je určený konec světa, to je otázka, kterou se zabývá ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Kateřina. Pro moderního člověka určitě ne...

Zajímavou úvahu nad koncem světa zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Kateřina... už v Bibli se o konci světa přece píše...


Zdravím do redakce.

Konec světa? O dnešním tématu se musí hodně popřemýšlet. Myslím, že spoustu lidí prostě žije svůj život a nad koncem světa vůbec neuvažuje. Nemají na to čas, náladu, rozpoložení. Lidé dnes musí přemýšlet nad tím, jak poplatit všechny složenky, hypotéky, školy, lékaře a podobně.

Jako malá jsem byla vedena ve víru v Boha, v bibli se o konci světa píše.
Jehovisté dokonce říkají, že konec světa mají zažít ještě lidé, kteří zažili I. světovou válku ...těch už asi moc nebude.

Ač nejsem ortodoxní věřící (bibli nečtu, nemodlím se, nenavštěvuji kostely, spíš věřím v „něco“), občas mě napadne (nějaká černá zbloudilá myšlenka), že ten konec světa přijde. Napadne mě to vždy, když je ve světě nějaká katastrofa, naposledy při zemětřesení v Japonsku.
Spíš si ale myslím, že pokud přijde konec světa, tak proto, že se lidstvo zničí samo, než že by zasáhl někdo „ z vyšších sfér“.

Osobně jsem ale spíš optimistka a věřím, že konec světa ještě nenastane, že moje děti budou mít šanci na lepší budoucnost, že budou moci vyrůst, studovat, mít hezkou práci, cestovat a třeba získat Nobelovu cenu:-) Nebo prostě jen povedou spokojený, klidný život bez existenčních potíží.:-)

Zda se bojím toho magického data?
Ne, nebojím, ale asi si v ten den připomenu, že se něco má dít a budu doufat, že je to jen výmysl jako už tolikrát.

Válka?
Těžko říct...může být a nemusí, to asi nezáleží na nás obyčejných lidech.Osobně doufám, že nic takového nezažijeme.

Přeji pěkný den.
Kateřina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. června 2011: Konec světa

  • Máte nějakou teorii o konci světa?
  • Bojíte se data 21. 12. 2011?
  • Cítíte ve vzduchu válku?

Posílejte mi své odpovědi na výše uvedené otázky (nebo alespoň na jednu z nich) jako příspěvky k dnešnímu tématu. Rozviňte svou odpověď do krátké úvahy, nestačí mi pouhé ano, či ne. Váš příspěvek nechť je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete zvětšit šanci na uveřejnění a mít tak možnost získat hezký dárek, totiž krásnou karetní hru pro jednoho až osm hráčů Vesmír od firmy Albi a knihu Můj okamžik prozření autorky Jill Bolteové Taylorové z nakladatelství Ikar. Text posílejte na redakční e-mail, do jehož předmětu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání příspěvků k tomuto tématu končí 9. června 2011 v 15.00 hodin.

vesmirkniha

Reklama