Lednice má své nezastupitelné místo v každé kuchyni. Bez ní bychom se museli rozloučit s týdenními nákupy ovoce, zeleniny, masa nebo mléčných výrobků. Na trhu je dnes nepřeberné množství chladniček s různými funkcemi a většina lidí neví, pro jakou se rozhodnout. Ve výběru té pravé pomocnice pro každou domácnost proto pomůže specialista na chlazení, síť prodejen elektro a nábytku OKAY. Jako největší prodejce chladniček nabízí zákazníkům možnost se o rozdílech v technologiích přesvědčit na vlastní oči, ať už na prodejně nebo na internetových stránkách www.okay.cz/lednice.

Právě teď v letním období bývá lednice ještě vytíženější než ve zbytku roku. Vždyť kdo by si v horkém počasí s chutí nedal vychlazený nápoj nebo šťavnaté ovoce? Kromě toho v lednici často vyčkává také naložené maso na gril. Těžko bychom proto hledali lepší dobu pro nákup nového přírůstku do kuchyně, který navíc díky moderním technologiím dokáže až překvapivě usnadnit život. Není tedy na co čekat – léto bez starostí si teď může užít každý.lednice

Od doby, kdy v roce 1911 spatřila světlo světa první lednice určená pro domácí použití, se toho totiž opravdu hodně změnilo. Od neforemné chladicí skříně jsme se dostali až k lednicím různých velikostí, ze kterých si vybere opravdu každý. Postupně navíc přibývají další a další funkce. Dnes proto víc než kdy jindy platí: Není LEDNICE jako LEDNICE.

Kombinované chladničky, které v jednom spotřebiči spojují funkci lednice i mrazáku, jsou už zcela běžnou záležitostí. S jejich používáním se ale vždycky pojila také mnohými nenáviděná nutnost odmrazování. Tomu učinila přítrž až revoluční technologie No Frost, která vytváření ledové krusty na mrazáku zabraňuje. Později se objevují také první chladničky s antibakteriální ochranou, jejichž speciálně upravený povrch ničí bakterie a plísně a pomáhá tak potraviny zachovat déle čerstvé.

Moderní lednice nabízejí také takzvanou Nulovou zónu. To je oddělený prostor, ve kterém si uživatel může nastavit teplotu blížící se k 0 °C a vlhkost až 90 %. Takové prostředí je pak ideální k delšímu uchovávání ovoce, zeleniny nebo sýrů. Další příjemnou vychytávkou je LCD displeje na dveřích chladničky, na kterých si člověk rychle zkontroluje například informace o aktuální teplotě.

Vedle technologií je nejdůležitější vybírat správnou velikost lednice. Početná rodina určitě ocení prostornou chladničku, do které se pohodlně vejde všechno, co mají její členové rádi. Naprosto ideální jsou pro tyto účely lednice amerického typu. Nejen že jsou ukázkově prostorné, ale jejich výbava často zahrnuje i další praktické vychytávky, jako je například výrobník ledu zabudovaný ve dveřích lednice.

Pro skutečné fajnšmekry si výrobci nachystali prémiové technologie jako např. zdvojené dveře (Door-in-Door) pro zamezení úniku energie, systém pro rovnoměrné chlazení celého prostoru lednice nebo třeba speciální zásuvky pro optimalizaci vlhkosti vzduchu, která udrží skladované potraviny mnohem déle čerstvé a plné vitamínů (VitaFresh).

lednice

ledniceAni ti, kteří doma nemají dostatek místa na americkou lednici, se bohatého prostoru na uložení potravin nemusejí vzdávat. Kompromis v tomto směru nabízí lednice s technologií Spacemax. Ta na první pohled sice působí drobnějším dojmem, ale v tomto případě zdání klame. Právě díky technologii Spacemax má totiž chladnička tenčí stěny a nabízí tak o 30% větší kapacitu při zachování kvality a energetické účinnosti.

Ať už jsou prioritou praktické funkce, velikost nebo nejnovější technologické novinky, v OKAY si svou lednici vybere každý. A rada na závěr zní: Při nákupu nové lednice se určitě vyplatí investovat do takové, která má nízkou spotřebu. Je třeba si uvědomit, že to bude nejvytíženější spotřebič v domácnosti, který bude neustále zapojený do zásuvky. Taková investice může přinést až několik tisíc ročně.