Těsně před koncem minulého roku jsme vám přinesli rozhovor s chlapem na mateřské „dovolené“ Dominikem Landsmanem, který napsal velmi vtipnou knihu s názvem Deníček moderního fotra. Jeho kniha se stala velmi úspěšnou a my se nedivíme, jelikož při čtení knihy jsme měli úsměv od ucha k uchu. Pokud i vy patříte mezi jeho fanoušky, tak zbystřete…

sa

Tuto sobotu (7. 3.) má autor knihy svou první autogramiádu a to rovnou v Praze v OC Letňany. Akce začíná ve 3h a všem vzkazuje: „Budu rád, když přijdete, ať to není takový smutný, když budu sedět za stolečkem a před koncem si přijde z lítosti pro podpis na předloktí člen ostrahy. Jinak se dospělých lidí bojím, takže ode mě nečekejte zázraky ve formě, že třeba i budu mluvit nebo tak :-).“ Jestli nemáte lepší plány na víkend, vyrazte na autogramiádu a podpořte Dominika.

Pokud vůbec netušíte, o co jde, můžete si přečíst rozhovor ZDE a zaručujeme, že si tohoto muže zamilujete, stejně jako my :-).

Pro ještě hezčí pátek si dáme Abecedu rodičovství právě podle Dominika Landsmana

Abeceda rodičovství

A… Ach můj Bože (zoufalé zvolání rodiče, když jeho dítě v obchodě rozbije plasmovou televizi a nebo venku klackem umlátí pískomila)
B… Baf (hraní s dítětem na schovávanou, když dítě je schované za závěsem, jsou mu vidět nohy, ale rodič stejně dělá, že se leknul, jelikož je to srdcař)
C… Co to máš zase v tý puse? (takový spíš dotaz z povinnosti, když dítě přežvykuje hřebík. Ten den již po páté)D… Do prdele už (zlostné zvolání, kdy rodič neudrží nervy na uzdě, když dítě opakovaně provádí, co provádět nemá. Zvolání rodič obvykle využije i třicetkrát za den)
E… Eliminace (snaha dítěte svým soustavným jednáním maximálně snížit počet svých rodičů.)
F...Fundovaný názor (všetečné rady lidí z okolí, kteří děti nemají, ale vědí přesně, jak vy máte vychovávat to své)G… Ga ga ga (tak dělá husička)
H… Heuréka (radostné zvolání rodiče, který ve tři ráno konečně uspal své dítě)
CH… Chudák já (naopak posmutnělé tvrzení rodiče, kterému se dítě vzbudilo ve tři ráno)
I… IQ (postupně se zmenšující standardizované skóre rodičů na rodičovské dovolené)
J… Jednoho dne potáhne do školky (sebemotivační ujištění sebe sama od zlomeného a utahaného rodiče. Často bývá taktéž nahrazeno „jednoho dne konečně umřu“)
K… Kouření způsobuje neplodnost (varování ministra zdravotnictví, které si můžete přečíst na krabičce cigaret, když si jdete ve dvě ráno na balkon zakouřit, jelikož vaše dítě už devět hodin řve v postýlce a vy na to už prostě nemáte)
L… Lomení rukama ( obvykle při zjištění nějaké situace, kterou rodič neočekával. Například průser dítěte přes plenku, bodýčko a matraci postýlky až na podlahu)
M… Mikrospánek (častý jev. Soustavným trénováním lze dosáhnout mikrospánků i během chůze)
N… Neboj, to stihnu (silácké řeči budoucího otce před početím)
O… Očividně jsi to nestihl (Odevzdané povzdechnutí budoucí matky nad těhotenským testem směrem k budoucímu otci)
P… Průser (Pokud dítě skrz plenku znečistí i další vrstvy oblečení. Jsou známy tři druhy. Klasický dvouvrstvý, Třívrstvý profi a čtyřvrstvý Deluxe)
Q… Quelelevu (fidžijský korálový ostrůvek. Je součástí ostrovů tvořících Ringgoldovy ostrovy, ležící na východě Vanua Levu, jednoho ze dvou největších fidžijských ostrovů. Je to místo, kam můžete dítě odložit. Omlouvám se, ale na to stupidní „Q“ nic lepšího vymyslet nešlo)
R… Rodič (nádeník a pohůnek dítěte. Mnohdy vykořisťován a šikanován)
S… Sex (velmi vzácný atribut, který je v období rodičovské dovolené za přítomnosti dítěte v domě vyvážen zlatem) T… Tyran (dítě)
U… Už chrápej (láskyplné povzbuzení rodiče potomka většinou po jedné hodině ranní)
V… Vasektomie (Chirurgický zákrok, který se objevuje převážně v blažených snech otců na rodičovské dovolené, pokud náhodou na chvilku usnou)
W… www.fotruv-denik.blog.cz (důmyslný a podprahová reklama autora tohoto článku)
X… Xindl jeden (překvapené zvolání rodiče, který nad ránem vařil dítěti Sunar a při testování, zda je dostatečně teplý, si tímto opařil předloktí)
Y… Yzop lékařský (rostlina z čeledi hluchavkovitých. Používá se jako kloktadlo. Coby rodičům je vám k ničemu, ale aspoň jste se dozvěděli zajímavou informaci)
Z… Zákon (neúprosný diktátor, který stojí mezi vámi a tím, že byste své neposlušné a zlobivé dítě přivázali za obojek ke sloupu před večerkou a toto tam zanechali)
Zdroj: https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899?fref=ts

Reklama