Prát na valše, žehlit s žehličkou na uhlí, umývat nádobí v lavoru se studenou vodou nebo uchovávat čerstvé máslo v utěrce namočené v octové vodě. Na takové způsoby udržování domácnosti si dnes už nikdo ani nevzpomene, ač to pamatují ještě naše maminky.

Současné trendy reagují na nutnost úspory času a energie lidské i elektrické. Rodina se opět dostává do popředí, na rizika typu alergeny a mikroby však zapomínáno není. Moderní spotřebiče pomáhají udržet domácnost v pohodě a čistotě.

Místo ledu efektivní chlazení vzduchem

LG

Doby, kdy muži sekali kusy ledu z řek a vozili je do hospod, jsou dávno za námi. Dokonce si můžeme kupovat i potraviny rychle podléhající zkáze, protože máme chytré způsoby, jak je uskladnit. Lednice byla objev, který usnadnil stravování všem domácnostem po celém světě. Starší kombinované chladničky však bylo nutné pravidelně odmrazovat. Chladničky LG s funkcí Total No Frost chladí i mrazí tak, že se ledová krajina nevytváří ani na potravinách, ani na policích. Její další funkce Multi Air Flow rovnoměrně distribuuje chladný vzduch v lednici a společně s funkcí PureNFresh™ udržuje potraviny čerstvé a správně voňavé.

Praní a sušení nezabere čas ani místo

LGDalší neodmyslitelnou součástí našich domovů se stala pračka a stále častěji i sušička. Tento výdobytek moderní domácnosti bezpochyby oceňují nejen ženy, které jsou k praní „odsouzeny“, ale muži, kteří samostatným používáním pračky mohou společnost ukázat svoji emancipovanost a nezávislost na ženách. Pračky šetří domácnostem drahocenný čas, energii a tak i peníze. Méně obvyklá, avšak stejně užitečná je i sušička prádla. Její hlavní předností je další úspora času, ale i místa. Zvlášť v menších bytech se mezi sušáky s prádlem velmi špatně pohybuje. LG nabízí pračky a sušičky nejen samostatně, ale i kombinované, které ocení nejen zmíněné domácnosti s nedostatkem prostoru. Ekologický program, automatické čištění, tichý provoz či inteligentní diagnostika je jen několik z mnoha užitečných funkcí sušiček a praček LG.

Prach, který se uklízí „sám“

Malý kulatý robot sice neuklidí celý dům, ale udrží podlahu bez prachu, alergenů, chlupů ze zvířecích mazlíčků i drobků. Po snídani tak nemusí paní domu vytáhnout koště a ještě před odchodem do práce drobky od pečiva zamést. Stačí se spolehnout na robotický vysavač, který se o podlahy postará sám. Velká úspora času a pravidelnost jsou pro naprostou většinu zaměstnaných neocenitelnou výhodou. Čím více času stráví s rodinou místo uklízení, tím šťastnější jejich domácnost bude. Zdánlivě krátké desítky minut věnované podlahám místo dětem se nyní mohou delegovat na pomocníka, který neodmlouvá, není unavený, naopak je jeho velkou předností tichost, přesnost a pečlivost. Robotický vysavač HOM-BOT Square se umístil na prvním místě v hodnocení časopisu dTest.

LG

Pokud chcete odhalit více podrobností o tom, jak vám mohou spotřebiče LG usnadnit život, navštivte www.lg.cz.

Když už vás nebaví uklízet...

Domov je nejen symbolem pohody, ale často i místa pravidelného úklidu. Neoblíbenou činnost nejen dětí, ale i dospělých naštěstí usnadňují chytří pomocníci. Koště nahradil vysavač a i na jeho místo se již v dnešní době dere nový nástupce: nenápadný robotický vysavač. Uklízí pravidelně, zbavuje domácnost prachu, chlupů z domácích mazlíčků i drobků a přitom domov neobtěžuje hlukem tak typickým pro vysávání.

LG HOM-BOT Square se v přehledech časopisu dTestu umístil na prvním místě nejen díky své nízké hlučnosti, ale i díky schopnosti vyhýbat se překážkám a snadné obsluze. Kromě obyčejného vysávání prachu HOM-BOT zvládá i suché stírání jemným mopem, které zlepšuje úklid a výrazně napomáhá snížení množství prachu a mikrobů v domácnosti. Nezapomíná na úklid, ani když se vybije. Po nabití se jednoduše vrátí na místo, které ještě neuklidil. Zkrátka a dobře, je to spolehlivý, tichý a užitečný pomocník pro vaši domácnost.

Více informací naleznete na www.lg.cz.

Reklama