My ženy si neustále stěžujeme na nepořádek, vaření, praní aj. činnosti, které nám zabírají čas, ale zkusme se nad tím zamyslet: „Jak se asi žilo ženám před sto a více lety?"

Neměly pračku, jen necky a valchu, o kvalitním prášku si taky mohly nechat jen zdát.

Neměly myčky na nádobí, jen 2 ruce a vodu.

Neměly luxus, jakým je splachovací toaleta, horká voda vždy k dispozici, varná konvice, mikrovlnka aj.

A navíc také většinou měly více dětí.

Ale neměly ani nepostradatelné žrouty času jako jsou televize a počítač.
(Chudinky...:-))

Pro zeleninu nejezdily do marketu, ale šly na vlastní zahradu, pak podojit krávu, obstarat hospodářství...

Nechápu, jak to všechno stíhaly, přes všechnu fyzickou práci jim moc času na práci duševní nezbývalo, tak se ani nedivme, že se příliš žen neproslavilo. Ano, jsou některé známé osobnosti, ale slavných mužů je více. (Taky na to měli více času.)

No, jsem velice ráda za to, že žiju dnes.

Ráno vstanu, zapnu PC, varnou konvici s vodou na kávu, ohřeju malé kakao v mikrovlnce, přebalím dceru, jak jinak než s jednorázovou plenou, a pročítám zprávy a maily, pak pošlu pár sms a sjedu autem do obchodu. Nakoupím pár polotovarů, nějaké ty jogurty, mraženou zeleninu aj. Pak hodím prádlo do pračky, následně do sušičky, žehlit nemusím, vždyť ze sušičky je to prádlo krásně nadýchané.

Uvařím rychlý oběd, pak uspím malou, hodím nádobí do myčky a můžu brouzdat na netu, přečtu si, co se děje ve světě nového, kdo s kým, co nám hrozí za katastrofy a vegetím nad kávou.

No není ta dnešní doba báječná...

 


Magdaléna Jašková, vítězka kategorie pomocníci v domácnosti, zářijové kolo. Pošlete i vy svůj příspěvek, ať ještě máte šanci zúčastnit se hlavního soutěžního klání o lákavé ceny! Přehled cen najdete ZDE.