Určitě jste si také jako malá chodila hrát na hřiště. S kamarádkami jste stavěly bábovičky a dnes na stejné místo chodíte se svými dětmi.

A co se vypravit na trochu jiné hřiště, které je odlišné od těch ostatních? Vůbec nevadí, že je ještě zima. Česká televize chce, aby se děti bavily i v měsících, kdy je sluníčka málo.

V neděli 5. března na prvním programu České televize v 7.30 začíná nový pořad Hřiště 7 pro malé diváky, který nabídne zajímavého hosta, známé pohádky, ale také tip na knížku nebo třeba nápad na výlet. Nahradí tak pořad Edův pohádkový balík.

„Kromě jiného nebudou chybět pravidelné příběhy Jů a Hele, jejich trampoty s Mufem, ale především se zlou anglickou čarodějnicí Mog a jejími spojenci,“ říká dramaturgyně pořadu Kateřina Uhlířová. V pořadu se ale děti setkají i s opravdovým pískem a dětmi, které si na něm hrají. Skrz hřiště občas proletí kohout Eda a bude pořad komentovat.

Arnošt Goldflam bude každou neděli a v repríze ve středu od 13 hodin pořad moderovat společně s moderátorkou, kterou si vyberou sami diváci. „Do června jich nabídneme pět. Záleží na tom, která se dočká největší odezvy,“ dodává Uhlířová.

 

 

Bude vyhlášena také filmová soutěž a děti dostanou příležitost ovlivnit obsazení nového pohádkového filmu režiséra Matěje Mináče Šťastný smolař. Malí diváci budou sami vymýšlet jména hrdinů a také dávat návrhy, kdo by měl tyto hrdiny ve skutečnosti hrát.

A kdo se v neděli na Hřišti 7 těší i na vás? Čeká vás třeba pan Tau, Bořek stavitel nebo Včelka Mája.

Pan Tau byl pro mě správný chlap, Jů a Hele legrační kámoši - kdo byl v dětsví vaším oblíbeným hrdinou?
Koho "zbožňují" vaše děti?
Díváte se na dětské pořady?
Vstávají vaše děti brzy, aby se mohly na pořady dívat? A vzbudí vás?

Reklama