„Jela jsem z Bráníku sem, do Klimentské, a vidím, jak řidič míjí tunel, kterým bychom se sem dostali, říkám si, nebudu za krávu z televize, on určitě ví, kudy jet…nicméně když jsme skončili na magistrále směr Václavské náměstí, už jsem to nevydržela a zařvala jsem. Cesta mě stála skoro 750 korun,“ svěřila se nešťastná moderátorka. „Tak doufám, že Sabina Laurinová nejede ve stejném taxíku jaké já,“ dodává Decastelo.  Nakonec ale vše netrvalo tak dlouho a Sabina Laurinová na křest knihy Z (ne)pravého břehu jedné řeky dorazila jen s drobným zpožděním. Křtilo se čtyřlístky a společně s dalším kmotrem Leošem Nohou se křtu chopili zodpovědně. Zatím co přání herce Leoše Nohy bylo krátké a výstižné. „Lidi, prostě čtěte,“ řekl stručně.

5bf51f97094a2obrazek.png

Sabina Laurinová byla o něco výřečnější. „Barunka si nás vybrala proto, protože když jsme točili seriál Doktoři z počátků, tak nás chtěli dát dohromady. Měli jsme být nový český filmový pár, to se tedy nepodařilo, takže aspoň budeme křtít Barunce knížku společně. Jsem moc potěšená, že jsem kmotřička. Knížku jsem si přečetla a řekla bych, že jsme obě dvě romantické duše, které ovšem v té filmové nebo divadelní šatně řešíme realistické a tragikomické situace. V dnešní době je potřeba romantiky, takže já ti děkuji a přeji knížce hodně čtenářů,“ říká Laurinová.

5bf51fa661f24obrazek.png
 
Herečka Bára Fišerová knihu vydala v extrémně rychlém čase. „Jedná se vlastně o autobiografii romantických nočních sms. Jde o časosběr asi deseti let, které jsem poskládala tak, aby to mělo nějaké představení, průběh i konec. Ilustraci jsem do toho malovala sama. Ačkoli vypadá jako dětská kniha, je to kniha pro dospělé. Dala jsem ji dohromady během dvou týdnů, potom, co jsem se sešla s vydavatelem. Když souhlasil, pustila jsem se do toho,“ prozradila autorka knihy. „Přepisuji si doma sms do různých sešitů už dlouhé roky, ten nápad jsem měla v hlavě už dlouho a jsem ráda, že jsem ho dotáhla do konce. Rozhodla jsem se také svou knihou pomoci potřebným a spojila jsem se s fondem UNICEF. Část výtěžku z prodeje každé knihy poputuje na konkrétní věc, a to na výživu pro miminka,“ dodává Bára Fišerová.

5bf51fb5aac1aobrazek.png
 
„Připomíná mi to svou poetikou Malého prince,“ hodnotí dílo Eva Decastelo. Evě to jako zrzce nesmírně sluší, přítomní pánové se za ní neustále ohlíželi. Mezi hosty, kteří si nenechali křest červené knihy z červené knihovny ujít a možná v ní najdou inspiraci, byli Felix Slováček s milenkou, režisér Zdeněk Troška nebo třeba herečka Jitka Ježková.

5bf51fc1614c5obrazek.png

Reklama