marc

marcVšichni známe Claudii Marčekovou jako uznávanou vizážistku a stylistku, ale možná jste nevěděli, že své obzory rozšířila o profesi návrhářky. Samozřejmě že mě zajímalo, jak se ujala své role, a s radostí přijala pozvání na její módní přehlídku. Konala se v horkém odpoledni v atraktivním objektu La Fabrika v Holešovicích. Už kvůli tomu místu stála cesta rozpálenými ulicemi za to.

I když jsem si bláhově myslela, že v bývalé továrně bude chládek, mýlila jsem se. Střešními okny, které bývají u podobných industriálních objektů běžné, sem pálilo slunce a všichni zúčastnění se chladili ledovými nápoji, zobali osvěžující jednohubky, ovívali se pozvánkami a možná si vzduch broukali slova písně Jiřího Korna: „Claudie, mě to snad zabije...“

marcO to svižněji jsme se všichni nahrnuli do černého sálu, kde se měla přehlídka konat. Tam sice nebylo o nic méně dusno, ale pocit, že dovnitř nepronikne ani paprsek „životadárného“ slunce, se stal paradoxně životabudičem.

Příjemným osvěžením byla i úžasně prostořeká a, musím přiznat, okouzlující Diana Kobzanová, která přehlídku uváděla. Byl na ni nejen úžasný pohled, ale na rozdíl od mnoha moderujících modelek se dala i poslouchat. Stále se něčemu pochichtávala, nešetřila vtípky na vlastní účet a roztomile točila špičky svých nekonečně dlouhých nohou k sobě. Nevím, jestli se jí chtělo čůrat, nebo to prostě patřilo k jejímu image. V každém případě ji to tak nějak sympaticky polidšťovalo.

Trochu jsem litovala, že nepatřila mezi modelky předvádějící kolekci Claudie Marčekové. Ale zase na druhou stranu, role modelek se skvěle zhostily i herečky Klára Issová, která vyniká opravdu nevšedním půvabem, tanečnice Libuška Vojtková a křehká Slovenka Andrea Kerestešová.

marc

Ale teď už k modelům. Kolekce by se dala rozdělit do tří celků. První tvořily vzdušné šatičky ze vzorovaných šifonů, lehounké jako vánek, doplněné masivními šperky z rohoviny plastů a kovu. Na těch jsem mohla oči nechat a myslím, že nejen já. Do počasí, které panovalo v oněch dnech, byly jako stvořené ,a kdyby je Claudie nabízela po přehlídce k prodeji, možná by se o ně dámy v hledišti popraly.

marc

Další „várka“, smím-li to tak nazvat, byla na téma barvy. Možná ještě přesněji - barvy a černá. Převážně květinové motivy v sytých barvách se na černém podkladu náramně vyjímaly. Za zmínku stály i halenky se zajímavě řešenými balónkovými rukávy, doplněné šortkami, a harémové kalhoty pod kolena z lehounkých materiálů.

marc

Závěr přehlídky patřil černé. Sama pro sebe bych si ji nazvala variací na little black dress. Ale žádná nudná pouzdra, ale zajímavě řasené koktejlky s jemných úpletů, jemně obepínající postavu, které se skvěle hodí na (nejen) na letní párty.

Hm, musela jsem uznat, že Claudie to umí i na poli módy. Její modely měly zkrátka šmrnc. Není to zrovna hezké slovo, ale myslím, že tady sedí.

Reklama