vlasys.jpg
Foto: Profimedia

Ukrajinská modelka Alena Kravchenko (37) z Oděsy a její dvojčata Valeria a Miroslava (10) mají tak dlouhé vlasy, že bychom je mohli nazvat živoucími princeznami Locikami.

Alena si vlasy pěstuje od svých 5 let, kdy ji v tom podporovala matka. Nestříhala si je už 32 let, a přestože už vlasy přerůstají její výšku (1,68 m), o stříhání ani neuvažuje.

„Láska k mému copu je tak silná, že jsem ani na vteřinu v životě nepomyslel na ostříhání. Nevidím důvod a neumím si sama sebe představit s krátkými vlasy nebo že jsem obarvená na jinou barvu,“ řekla pro web Bored Panda.

FoteroJet.jpg
Foto: Profimedia

Alena prozradila, že aby si vlasy udržela zdravé, nechává je přirozeně uschnout a používá přípravky k jejich výživě. „Hlavní věci, které nikdy nedělám: nesuším si vlasy fénem, nepoužívám kulmu, nečešu si mokré vlasy, to je tabu. Myju si vlasy jednou týdně, používám přírodní masky a různé druhy olejů na výživu vlasů. Důležitou péčí je profesionální kosmetika,“ prozradila.

Dnes vede Alena k lásce k dlouhým vlasům i své dvě dcery. Všechny na ně dostávají spoustu komplimentů. Valeria a Miroslava jdou svědomitě v matčiných stopách a považují ji za svůj vzor.

FotowerJet.jpg
Foto: Profimedia

„Sebe i mě srovnávají se svou oblíbenou postavou Locikou a jsou hrdé na to, že mají dlouhé vlasy. Tři roky po sobě se účastnily celoukrajinské soutěže v dlouhých vlasech a hrdě reprezentovaly naši rodinu vítězstvím,“ říká Alena podle Media Drum World.

Před pár lety se rozhodla zveřejnit své fotky i na sociálních sítích. Nesetkává se zde ale jen s obdivem. „Někteří vlasy obdivují a píší jen příjemné komentáře, někteří ale nechápou, proč je taková délka potřebná, a důrazně mě žádají, abych si vlasy zkrátila s tím, že to není krásné a pohodlné. Já ale nikoho nevyzývám, aby si nechal narůst vlasy. Každý nosí délku, se kterou se cítí pohodlně a krásně,“ říká.

Zdroje: Profimedia, Media Drum World, Bored Panda