Česká topmodelka Pavlína Němcová oslavila v únoru jednačtyřicáté narozeniny. Rodačka z Děčína začínala s modelingem v šestnácti letech společně s další slavnou Češkou Evou Herzigovou. Dlouhonohá kráska patří stále mezi atraktivní ženy a myslí si, že bude umět i s grácií zestárnout. „S věkem se lidem mění hodnoty, a tak pevně věřím, že ty moje jsou o něčem jiném než o povrchnosti,“ řekla v rozhovoru pro Ženu-in Pavlína Němcová, která si v roce 2007 zahrála malou roli americké novinářky v oscarovém snímku Edith Piaf.

Patříte mezi úspěšné ženy. Jak vzpomínáte na své začátky, například v Paříži?
Upřímně na mé začátky vzpomínám s tou největší radostí. Ta bezstarostnost mládí a vše krásné, co mne v té době potkalo a posunulo dále, zůstane navždy vryto v mé paměti.

Odmala jste chtěla být modelkou?
Já jsem modelkou nikdy být nechtěla. Osud mi ovšem zamíchal kartami a dnes mohu s odstupem času říci, že jsem velice vděčná. Modeling a moje agentura Elite mi umožnily stát na vlastních nohách, procestovat svět, poznat spoustu zajímavých a skvělých lidí a naučily mě samostatnosti a paradoxně i velké pokoře.

Jakou mají české modelky ve světě reputaci?
Jen tu nejlepší. O to víc jsem na české dívky hrdá. U nás v Čechách se o těchto úspěšných modelkách mnoho neví, ale věřte, že nám dělají skvělé jméno a reputaci! Opravdu se ve světě nemáme za co stydět, právě naopak!

pavlina

Máte dvaadvacetiletého syna Alana. Jaký spolu máte vztah?
Jedním slovem - krásný!! Jsem tak šťastná, že ho mám!

Syn studuje práva na Sorbonně, stejně tak jako kdysi vy. Jste na něho hrdá?
Samozřejmě jsem. Jako každá jiná maminka na své dítě, které se snaží něco v životě dokázat.

Neuvažujete, že byste se někdy právu věnovala?
Ne, práva jsem vystudovala během modelingu, kdy jsem chtěla zároveň dělat i něco jiného. Myslím, že vzdělání a rozhled jsou přínosem i ve vrcholovém modelingu.

A myslíte na zadní vrátka?
Samozřejmě myslím. V současné době se věnuji rozvoji mé vlastní značky šperků „Gioia by Pavlina Nemcova“. Šperky sama navrhuji a na jejich výrobě spolupracuji s jedním z nejlepších zlatníků v Čechách. V dnešní době, kdy jsou šperky ve velkém vyráběny strojově, se má značka Gioia vrací ke starému zlatnickému řemeslu a přináší kolekci šperků, kde je každý jeden kousek dělán ručně a s vášní. Každý jednotlivý šperk kolekce má pak svůj malý příběh, každý je unikátní. Základ první kolekce tvoří exkluzivní šperky na tělo tzv. „body chain“ a náramek spojený s prstýnkem „finger bracelet“, které jsou originální, jemné a tvoří dokonalý doplněk každé ženy, která chce být jiná.

pavl

Jste stále krásná žena. Myslíte si o sobě, že budete umět stárnout?
Doufám, že ano. S věkem se lidem mění hodnoty, a tak pevně věřím, že ty moje jsou o něčem jiném než o povrchnosti.

Co máte na svém těle nejraději?
Mé malé skryté tetování (směje se).

Stala jste se tváří akce, která se 2. dubna koná v Centru Chodov. Na co se můžeme těšit?
Všichni, kdo se castingu Schwarzkopf Elite Model Look zúčastní, dívky i muži, absolvují pohovor s porotou složenou z modelingových odborníků agentury Elite, a mohou se zúčastnit i losování o dárky od partnerů jako Schwarzkopf, Rowenta, Perfect Clinic či Feminity. Casting zpestří hudební vystoupení Davida Deyla. A také tam budu i já (směje se).

Jaký máte vztah k módě a nakupování?
Asi jako každá normální žena, kladný.

Sledujete jako modelka módní trendy?
Opět mohu říci, že módní trendy sleduji jako normální žena, pro kterou módní trendy nejsou alfa omegou života.

Kdy jste si naposledy řekla, že nemáte co na sebe?
Když jsem přiletěla do Prahy... a můj kufr bohužel ne.

pav

Pracovních povinností máte hodně. Nově jste se stala rovněž ambasadorkou soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2014. Co to obnáší?
Vedle práce pro mou nadaci Šance Pavlíny Němcové jsem přijala úlohu ambasadorky této prestižní soutěže. Mojí úlohou bude provést všemi castingy, které se uskuteční od 2. do 16. dubna v obchodních centrech po celé České republice a zároveň se spolupodílet na výběru nových tváří ženského a mužského modelingu. Budu se snažit jim předat své zkušenosti.

Na tiskové konferenci byla představena i nová vlasová kosmetika. Jak vy pěstujete o své vlasy?
Mé vlasy během dlouhé kariéry byly opravdu velmi zatěžovány. Proto se snažím o ně pečovat, co nejlépe mohu, a dopřávám jim co nejlepší péči, kterou si zaslouží. A nové přípravky Ultime od Schwarzkopf jim tuto péči dodají. Mohu doporučit každé ženě, která chce mít krásnou kštici!

pa

Měla jste vždy dlouhé vlasy?
Téměř ano.

Experimentovala jste někdy s účesy? Ať už kvůli nějaké roli, nebo focení...
Jako modelka musíte být tvárná a přizpůsobit se přáním klienta. Proto jsem za svou kariéru vystřídala mnoho účesů a barev, od blond přes zrzavou až do černé.

Změnila jste někdy image a vzhled kvůli chlapovi?
To mne ještě nepotkalo (směje se).

Děkuji za rozhovor. :)

Foto: archiv Elite Model Management Prague

Reklama