bella-hadid.jpg
Foto: Shutterstock

Podle modelky lidé často podléhají dojmu, že na sociálních sítích je třeba ukazovat jen dokonalý a šťastný život. To je dle jejího mínění extrémně vyčerpávající. Začala tedy sdílet i příspěvky, jež nezobrazují jen dny sluncem zalité. „Chtěla jsem podpořit i ostatní lidi, kteří mají své vlastní problémy a potýkají se s depresemi. Možná jim pomůže, když uvidí, že si procházím něčím velice podobným,“ říká Bella. Modelka si rovněž osvojila zvyk fotografovat vše, co se jí v životě děje. „Občas, když se mě například máma nebo můj terapeut ptají, jak se cítím, je jednodušší poslat jen fotografii. Je to častokrát tak výmluvné. Obrázek nebo fotografie může vydat za tisíc slov,“ vysvětluje.


Nepřímo potvrdila i potíže s depresemi. „Mám své depresivní epizody, ano. Říkám tomu mozková mlha. Nevyhnutelně přijímám své vzestupy i pády. Musím vždy počkat, až se mlha přežene,” vysvětluje Hadid. „Nejvíce mi pomáhá psát si deník, je důležité, aby měl člověk nějaký svůj rituál,” pokračuje modelka.

Setkala se i s přístupem, že určitá skupina sledujících o „upřímné příspěvky” nestojí. „Nevadí mi to,“ říká Bella, „je mi jasné, že spousta lidí utíká na sociální sítě od všedního života k něčemu ideálnímu, ale já chci zůstat opravdová. Naopak mě spoustu lidí podpořilo tím, že to cítí stejně.”

Zdroj: harper’s bazaar, The Wall Street Journal

Reklama