Nasedněte do Orient expresu a nechte se unášet příběhy tisíce a jedné noci. Zavřete alespoň na chvíli oči a vraťte se do pohádek o Sindibádovi nebo Alibabovi se čtyřiceti loupežníky. Připadá vám to směšné? Jste realistka a všední starosti vám to nedovolí?

Tak se jednou za čas odvažte. Zapomeňte na klasiku a popřemýšlejte třeba o tom, v čem byste mohla vyrazit na letošní dovolenou. Móda přeje snům a vy se jim můžete poddat alespoň prostřednictvím módních trendů.

orientální móda

Něžně ženský i cudně koketní, zahalený, přesto svůdný.  Takový je styl inspirovaný orientem. Jako mávnutím kouzelného proutku vás přenese do palácových zahrad se zurčícími fontánami, na pestrá tržiště provoněná kořením nebo do karavany líně plující horkým pískem.

Co říkáte, nemáte chuť vyrazit třeba do Maroka? Dopřejte si ten luxus alespoň virtuálně.

orientální móda

Orient Evropany vždycky lákal. Už Napoleon Bonaparte byl na svých výpravách po Africe okouzlen její krásou. Přivezl si kousek s sebou v podobě kašmírových šál, jemných látek a vzácných kožešin. Vědomky či nevědomky tak zavedl nový módní trend, který se od té doby stále vrací.

Nejen v  době empíru a biedermeieru, ale i na začátku dvacátého století, ve dvacátých a třicátých letech století minulého nepřestával okouzlovat.

Ale dost historie, přenesme se do současnosti.

orientální móda

Čím může novodobý orientální styl uchvátit nás? Stačí se jen podívat na éterické modely ze světových přehlídek a budete mít jasno.

Základem jsou harémové kalhoty (lhostejno, zda ke kotníkům nebo pod kolena) a různě dlouhé tuniky z lehounkých látek (hedvábný šifon, mušelín a atlas) a zlatých brokátů s úžasnými potisky.  Z modelů dýchá uvolněnost a materiály působí dojmem, jako by se vznášely v osvěžujícím přímořském vánku.

orientální móda

No řekněte, není to krása? Nechala byste se inspirovat? Vzala byste si něco z toho na sebe? Nebo to není nic pro vás?