Potrpíte si na nejnovější výstřelky módy, nebo se cítíte nejlépe ve volném triku a džínech? Oblékáte se vyzývavě, aby vás ve společnosti nikdo nepřehlédl, nebo se záměrně stylizujete do šedé myšky? Předkládáme vám dvanáct typů žen, jak je z hlediska módy rozděluje astrologie.

 

Beran: Ženy narozené ve znamení Berana bývají plné energie a zápalu pro akci. Mívají rády jasné barvy, zvláště pak červenou, která jim pomáhá ke zviditelnění a je v souladu s jejich ohnivou povahou. Jednání Beranek je zpravidla hodně ovlivněno mužským principem - umějí se prosadit a jdou si houževnatě za svým cílem. Proto jim sluší víc kalhoty a jednoduché střihy než sukně a krajky, a zřejmě také upřednostní kratší sestřih vlasů před dlouhými romantickými loknami. Vzhledem k jejich zálibě ve sportu Beranky často volí sportovní typ oblečení.

 

Býk: Býčice jsou spojené se zemí a přírodou. Mají klidnou, stálou povahu a smysl pro krásno. V oblékání nerady experimentují; preferují přírodní materiály a tlumené barvy. Sluší jim bílá, béžová, tmavě zelená, hnědá ve všech odstínech. Býčice si obvykle vybírají takové koníčky, kterým se mohou věnovat doma, a tak mohou najít zalíbení v pletení, paličkování či batice. Originální kousky oblečení si tak často vyrobí samy. Nezřídka bývají trochu marnivé a neváhají vydat více peněz za luxusní doplňky.

 

Blíženci: Vzdušné znamení Blíženců miluje změnu. Blíženky rády vyrážejí každý den v něčem jiném, a tak neustále nakupují nové a nové hadříky a jejich skříně praskají ve švech. Z barev Blížencům dominuje světle modrá (barva nebe, spojená s intelektem), ale oblíbit si můžou i žlutou, růžovou nebo světle zelenou. Blíženky ke svému životu nutně potřebují komunikaci, a podvědomě se oblékají tak, aby působily na okolí příjemně a snadno navazovaly kontakty. Materiál a střih jejich oblečení by měl být vždy lehký a vzdušný.

 

Rak: Ženy narozené v Raku mívají hlavu v oblacích, jsou citlivé a romantické. Zároveň se cítí dobře doma a střeží rodinný krb. Jejich oblečení by mělo být praktické a přitom zdůraznit ženskost. Račice si potrpí na pohodlné šaty a sukně, doma případně zástěry. Sluší jim květinové vzory a nemusejí se bát ani krajek, decentních volánů či fiží. Dobře k nim pasuje bílá, růžová a fialová barva, zkusit mohou stříbrnou. Vlasy by si měly nechat delší a v přirozených barvách.

 

Lev: Lvice bývají rozené královny salonů. Chtějí být viděny a obdivovány, potrpí si na luxus a lesk. Mívají silné sebevědomí, a tak se nebojí nosit nezvyklé a výrazné kreace. Snesou i nepříjemné umělé materiály, hlavní pro ně je, aby se blýskly. Z barev je pro ně vhodná žlutá, zlatá či oranžová. Pro Lvice je typické, že nechtějí být nikým zastíněny, natož aby se na večírku setkaly se ženou oblečenou do stejných šatů. I proto jsou ochotné za oblečení dost utrácet.

 

Panna: Na rozdíl od Lvic není vzhled pro Panny příliš důležitý. Ženy v Panně jsou prakticky založené, pracovité a silně racionální. Chtějí nosit oblečení, ve kterém se budou cítit pohodlně a které nebude stát moc peněz. Pannám sluší kancelářský styl - bílé halenky, jednoduché úzké sukně, kostýmky, ale v oblibě mívají i sportovní oblečení. Kromě bílé se můžou cítit dobře v zelené a šedé. Jelikož Panny bývají manuálně zručné, spoustu oblečení si na sebe ušijí samy.

 

Váhy: Ženy narozené ve Venušině znamení mají silný smysl pro estetiku a móda často bývá jejich slabostí. Rády listují módními katalogy, sledují nové trendy, a pokud jim koupíte lístek na módní přehlídku, budou radostí bez sebe. V oblékání můžou experimentovat, ale nikdy nejdou za hranici vkusu. Dobře se budou cítit v rozevlátých sukních nebo širokých kalhotech. Slušet jim budou různé kombinace přírodních barev, pozitivně je může naladit okrová.

 

Štír: O Štírkách se traduje, že jsou smyslné a chtějí působit sexy. Oblečení ale volí spíš rafinované než vyzývavé. Často si také potrpí na tajemnou image: zahalí se třeba do černých šatů a ověsí se doplňky ve tvaru nejrůznějších symbolů. Sluší jim asymetrické střihy a průsvitné materiály. Kromě černé se Štírkám líbí tmavá červeň. Mimořádnou pozornost věnují výběru spodního prádla. Dělá jim dobře, když jsou pro svůj protějšek svůdné.

 

Střelec: Střelkyně mají rády volnost a upřednostňují pohodlí před diktátem módy. Dobře se cítí ve sportovním oblečení, nesnášejí, když je něco kouše nebo škrtí. Lákají je cizí kraje, kde nezřídka hledají inspiraci pro své šatníky. Často nakupují v etnoobchodech. Hodí se k nim indické šaty, turecké kalhoty nebo mexická ponča. Z barev mají oblíbenou fialovou, červenou a modrou. Střelkyně si také potrpí na cizokrajně vyhlížející doplňky.

 

Kozoroh: Kozorožky bývají šetrné a utrácet za drahé oblečení se jim jeví jako zbytečná marnivost. Zpravidla vychytávají různé akční slevy nebo nakupují v second-handech, kde ovšem dokážou vyhrábnout originální kousky. Výstřednost ale nemají v povaze. Oblékají se spíše konzervativně, někdy mohou působit až příliš přísně a stroze. Vyznávají heslo, že v jednoduchosti je krása, a dobře vědí, že v ní spočívá i elegance. Z barev volí nejčastěji černou, zelenou a fialovou.

 

Vodnář: Klíčovým slovem stylu oblékání Vodnářek je originalita. Ženy narozené v tomto znamení bývají nekonvenční a je to na nich vidět už od pohledu. Rády experimentují se svými vlasy, šaty i doplňky. Libují si ve výrazných barvách a často přijdou s takovými modely, které by si jiné ženy obléct neodvážily. Pokud v obchodech nenajdou oblečení podle svých představ, pustí se do jeho výroby samy. Rády šijí a batikují. Z barev jim sedne oranžová, světle modrá a zelená.

 

Ryby: Romantické, vnímavé a družné Ryby žijí bohatý vnitřní život plný obrazů a fantazie a občas jim uniká všední realita. Může se jim stávat, že si nevšimnou chybějícího knoflíku nebo natrženého švu. Trochu připomínají víly z pohádek. Sluší jim rozevláté šaty a sukně a transparentní materiály. Hodí se k nim květinové vzory a doplňky připomínající moře - mušle, mořští koníci, ryby. Z barev jim odpovídají všechny odstíny modré, sedět jim bude i bílá a stříbrná.

 


Tento článek najdete i v dnešním vydání internetového časopisu: www.superkocka.cz

Reklama