shutterstock-1163560396.jpgFoto: Shutterstock

Vyhýbejte se staromódním sukním

Vyhýbejte se tvídovým sukním, přehnaným krajkám a čemukoliv z krimplenu. U delších sukní si vždy dejte pozor na to, čím je doplníte. Brože a punčocháče tělové barvy nechte v šuplíku. Zatímco například tenisky k sukni celkový look oživí. Zvolit můžete také pantofle či sandály na nižším podpatku. K tomu zvolte jednoduché, ale dobře střižené triko či košili, kterou zastrčte za pas sukně, jinak budete vypadat jako v pytli.

outfit.jpgFoto: Shutterstock

Fleecovou mikinu si nechte na procházky se psem

Fleecová mikina se hodí na zahradu nebo procházku se psem v chladnějších dnech. Ale s přáteli na oběd nebo na večerní akci si ji určitě neberte. Místo toho sáhněte po úpletovém svetříku, klidně i o něco delším, nebo zvolte slušivé sáčko či kabátek pro slavnostnější příležitosti.

Pokud jde o kabáty, rozhodněte se pro neutrální barvy, které se dají se vším kombinovat a klasické styly. Kabátek mírně projmutým v pase je dobrou volbou, protože vás i opticky prodlouží a zúží. Čemu se naopak vyhýbejte, to je duffel coat (vlněný kabát z velbloudí srsti a s olivkami místo knoflíků). Čím jednodušší kabát, tím lépe.

shutterstock-1493951747.jpg

Foto: Shutterstock

Krátké triko k legínám

Možná se často nedíváte do zrcadla zezadu, ale mnoho žen opravdu nemá postavu na to, aby si mohly dovolit nosit k legínám tričko do pasu nebo ani do půlky hýždí. Častokrát jsou legíny průhledné, o to víc, když se ohnete. Ne všem zkrátka lichotí a nemáte-li dokonale vypracované hýždě, raději si zadeček zakryjte. Legíny jsou přitom ale skvělou a pohodlnou volbou pro každou věkovou kategorii. Jen si dejte pozor, z jakého jsou materiálu. Ty teplákové z tržnice si nechte na doma. A hodně také záleží, co k nim nosíte. Volte spíše jednodušší delší trika, tuniky nebo košile, které budou končit pod zadečkem a zakryjí tak všechny nedokonalosti. Zároveň však zalichotí štíhlým nohám. A ještě jedna rada na závěr, rozhodně je nikdy nenoste pod kraťasy či sukni. Tato móda naštěstí odešla tak rychle, jako kdysi přišla. Některé dámy to bohužel ale ještě nezaznamenaly.

shutterstock-1563245407.jpgFoto: Shutterstock

Pozor na špatný střih džínové sukně

Byly oblíbenými v 80. letech, ale nejsou vždy úplně lichotivé. Džínové sukně dnes najdeme v mnoha podobách, ale ne všechny jsou úplně dobrou volbou, především pro ženy nad 50 let. Zapomeňte na přiléhavé mini, ve kterých se sotva můžete posadit. Naštěstí je na trhu i mnoho džínových sukní ve tvaru A. Jedním z neméně atraktivních jsou pak dlouhé džínové sukně. Hodně také záleží, co lichotí zrovna tvaru vaší postavy. 

profimedia-0081414617.jpg
Foto: Profimedia

Reklama