Technika čím dál víc zasahuje do našich životů a dokonce i do módy. Nejzajímavější styly, které si dnes představíme, cybergoth a cyberpunk, jsou jen pro toho, kdo se nebojí vyčnívat, je velice kreativní a miluje kostýmy.

„Proboha, v tomhle někdo chodí mezi lidi?“ Tohle je možná první věta, která vás napadne, když uvidíte obrázky cyberstylu. Svou, u nás nepříliš početnou, skupinu příznivců si skutečně našel. Upřímně řečeno, i já pro něj mám slabost.

Pokud ale chcete nosit cyberpunk nebo cybergoth, musíte mít v sobě pořádnou dávku odvahy. Musíte počítat s tím, že na sebe budete poutat pozornost. Ale má to i svá pozitiva. Pokud si ráda hrajete s oblečením, tenhle styl si to přímo žádá. Vše musí být propracované do posledního detailu a dotažené do dokonalosti.

gothgoth

Gothic styl určitě znáte. Černá barva, řetězy, lebky, kříže. Cybergothic je odvážnější, barevnější a potrpí si na doplňky. Takový klasický obraz dámské verze cybergoth obsahuje robustní boty, roztrhané silonky, krátkou sukni zdobenou řetězy nebo kšandami, stejně laděný top nebo tričko, děrované návleky na ruce, výrazný abstraktní make-up, na hlavě brýle goggles a umělé dready. TI odvážnější si vezmou ještě masku (někdy i plynovou), roušku přes ústa a nos nebo pásku přes oko. A samozřejmě barevné kontaktní čočky.

Základní barvou je také černá, ale zpravidla smíchaná s další barvou, nejlépe nějakou výraznou. Bývá to žlutá, zelená nebo fialová. Pokud byste si chtěla pořídit jeden takový kostým, ptejte se po značkách Queen od darkness, Spiral nebo Tripp NYC. Cybergothici často poslouchají industrial. Ukázka včetně klasické módy zde:

Cyberpunk může být o něco sofistikovanější. Buď vypadáte jako postava z vaší oblíbené počítačové hry, nebo jako někdo, kdo se ještě nerozhodl, zda se oblékne jako kravaťák, nebo ošuntělé dítě z ulice. Tenhle styl vypadá zvlášť dobře na mužích. Můžete si ho snadno splést s klasickým lehce ležérním kravaťákem, ale jsou to právě detaily, které ho od něj odlišují. Nášivky, placky, boty, obrázek na saku. Cyberpunkeři milují futuristický design a je to na nich znát. A milují taky značku Cyberdog.

punkpunk

Reklama