Jsem si vědoma toho, že můj titulek útlocitnější češtinářky pobouří. Ale nemohu si pomoci, trefnější charakteristika módy kontroverzní Kate Mossové mě nenapadla.

Dávno není novinkou, že bývalá supermodelka Kate Mossová s poněkud divokou minulostí se dala na návrhářství. A podle rychlosti, se kterou se její modely prodávají, vsadila na správnou kartu.
Je to koneckonců nejlepší završení kariéry v módě, jaké si mohla přát. Čas od času sice ještě předvádí (dokonce se mluví o velkém návratu „starých" dobrých supermodelek), její tvář vídáme v reklamách na kosmetiku, ale přece jenom, čas nezastaví ani Kate s tváří holčičky. 
A tak není divu, že myslí na zadní kolečka.
A dobře dělá.
Vždyť Kate Mossová je už hezkou řádku let právem považována za módní ikonu (tu, co udává trend) a byla by škoda, kdyby své letité zkušenosti a přirozený talent nezúročila. 

 Když si tak prohlížím její modely, přesně takhle si představuji typicky anglickou módu.
Tato zdánlivě nepochopitelně nakombinovaná směs drzosti, obstarožní romantiky, erotiky a syrovosti vyzařuje zvláštní napětí, které vás rozhodně nenechá v klidu.  
Buď vás pobouří, nebo fascinuje.
A v tom je právě ten fór. 
Dát dohromady romantickou šifonovou blůzku inspirovanou 20. léty s džínami na tělo, rockerskou koženou bundou a pletenou šálou od babičky, abyste nepůsobila jako cvok, vyžaduje notnou dávku kreativity a hravosti.A tu Kate rozhodně nepostrádá. Ani jako modelka, ani jako návrhářka.Jak se vám líbí modely Kate Mossové?
Dokázala byste si podobně nakombinovat šatník?
Jste spíše hravá a kreativní, nebo usedlá a konzervativní?Myslíte si, že je to je styl jen pro mladé?
Nebo může takhle oblékaná chodit i žena středního věku?
Napište svůj názor.

Reklama