Pojďte se seznámit s módou návrhářky Kamily Vodochodské. Její zimní kolekce 2010 je odvážná, lehce šokující a rozhodně nepostrádá originalitu. Určitě se bude líbit ženám, které chtějí vybočovat z davu.

Kamila Vodochodská

Pozvánka na přehlídku návrhářky Kamily Vodochodské vypadala slibně. Kolekce zima 2010/11 by mohla být inspirativní. Co si obléknout do společnosti, na večírky a k různým slavnostním příležitostem, o které není v zimní sezoně nikdy nouze?

Kamila Vodochodská

Přehlídka se konala v zajímavém a netradičním prostoru.  Přehlídky se dají pořádat kdekoliv. Už jsem je zažila běžně v buticích, bizarně v továrních halách, deštivě pod širým nebem, dekadentně v čističce odpadních vod, ve sklepě ještě ne. Nepředstavujte si ale sklep plný prachu harampádí a uhlí. Vzhledem k vynalézavosti pořadatelů by mě sice už nic nepřekvapilo, ale tohle byl sklep par excellence, s klenutými stropy, barem a velkým projekčním plátnem.

Kamila Vodochodská

Kamila VodochodskáJeho výhodu jsem později ocenila, protože modelky rychle proplouvaly „uličkami“, zjevovaly se a zase mizely mezi sloupy, takže všem (zvláště fotografům) dalo dost práce si je pořádně prohlédnout.

To ovšem neznamenalo, že kolekce neměla co nabídnout. Výběr společenských šatů, kostýmků, zimních kabátků a večerních toalet byl opravdu pestrý. V dobrém, ale i negativním slova smyslu. Trochu jsem postrádala ucelenost. Chyběl mi nějaký jednoticí prvek nebo hlavní motiv. Možná to bylo malým odstupem, že modely působily roztříštěně. Ale to byl možná záměr návrhářky Kamily Vodochodské, aby si každá zákaznice našla v kolekci svůj styl.

Mladá a extravagantní dívka by možná „šla“ do modelů z transparentních materiálů, které odvážně odhalovaly tělo, do elastických legín z umělé kůže nebo do šatů kombinovaných z několika druhů materiálů v duchu osmdesátých let.

Konzervativnější by si možná vybrala kostýmek, nebo elegantní  vrstvené toalety s korzetovými živůtky či bohatě nabíranými rukávy.

Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská

Když se na celou přehlídku podívám s odstupem, musím uznat, že návrhářce rozhodně nechyběla fantazie a odvaha, s jakou si pohrála s jednotlivými materiály a barvami. A věřím, že její modely si najdou své nositelky. Zřejmě to budou  ženy individualistky, které nechtějí splývat s davem.

Kamila Vodochodská

Reklama