cl.jpg
Foto: Profimedia

Vliv Bridgertonových se tak pomítnul i do toho, co se aktuálně nosí. Ačkoli kombinovat klasické starší prvky s těmi moderními chce trochu odvahy. Díky áčkovým šatům, nařaseným rukávům, korzetům nebo čelenkám si ovšem můžete připadat jako aristokratka.     

Kostýmy do seriálu měla na starosti návrhářka Ellen Mirojnic, která sice aplikovala prvky módy devatenáctého století, ale nebyla tímto obdobím striktně svázaná. Jednotlivé modely, například co se barev týče, se snažila přiblížit současnosti. Historici by tedy mohli protestovat, ale nikdo nevydává seriál za historicky přesný či snad za dokument tehdejší doby. Odchylky lze jednoznačně odpustit.

Základem stylu ala Bridgertonovi je jednoznačně ženskost. Tu lze do šatníku propašovat například prostřednictvím krajky či něžné výšivky na oblečení. Paletě barev se meze nekladou, v seriálu se objevily jak výrazné odstíny, tak něžné pastelové tóny.

O zájmu diváků o seriálovou módu svědčí i data serveru Lyst, který uvádí, že v týdnu, kdy byla zveřejněna první série vzrostlo o nezanedbatelná procenta vyhledávání určitých kousků oblečení. Korzety o 123 %, perlové a péřové čelenky o 49 %, dlouhé rukavice o 23 % a empírové šaty o 93 %.

Šaty
Šaty hrají v seriálu zcela zásadní roli, žena v kalhotách to tehdy zkrátka nefrčelo. Populární byl zejména empírový střih, obdélníkové výstřihy, áčkové sukně, nařasené rukávy, lesklé materiály, květinové vzory a výšivky.

kol1.jpg
Foto: Se souhlasem Cellbes (999 Kč), Aboutyou (823 Kč), H&M (749 Kč)

kol2.jpg
Foto: Se souhlasem Orsay (600 Kč), Orsay (999 Kč), H&M (999 Kč)

Halenky
Prvky módy dle Bridgertonových lze propašovat pouze do některých kusů oblečení. Pokud zrovna neholdujete šatům, sáhněte po halenkách. I těch se týkají nabírané rukávy, výšivky či lesklé klouzavé materiály.

kol3.jpg
Foto: Se souhlasem Zoot (629 Kč), Answear (569 Kč), Lindex (799 Kč)

Sukně
Totéž platí i o sukních. Saténové kousky hrají jednoznačně prim a od věci rozhodně nejsou ani modely z pevnější látky, která připomíná brokát. Pravý brokát by totiž vaši peněženku rozhodně nepotěšil. 

kol4.jpg
Foto: Se souhlasem Zalando (1680 Kč), Zalando (1610 Kč), Zoot (531 Kč)

Čelenky
V seriálu se to hemží také honosnými šperky, těmi si ženy zdobí i účesy. Perlová čelenka se dá zakomponovat do romantických outfitů, ale lze ji zkombinovat i s rebelsky vypadajícím modelem. Třeba ve spojení s koženou bundou půjde o kontrastní prvek.

kol5.jpg
Foto: Se souhlase Mohito (449 Kč), Sinsay (129 Kč), Zalando (310 Kč)

Crop topy ala korzety
Pro tehdejší dobu byly typické také korzety, které měly ženám vykouzlit vosí pas, a rozhodně nešlo o moc příjemnou záležitost. Následující topy z designu korzetů pouze vycházejí. Jsou o dost pohodlnější, ale hodí se spíše na ženy s drobnější postavou. Nebo minimálně na ty, kterým nechybí sebevědomí. Nejlépe budou vypadat s kalhotami s vysokým pasem. 

kol7.jpg
Foto: Se souhlasem Zalando (960 Kč), Zalando (1260 Kč), H&M (349 Kč)

kol8.jpg
Foto: Se souhlasem Zalando (576 Kč), Zalando (720 Kč), Aboutyou (791 Kč)

Blankytná
Jak již bylo řečeno, seriál Bridgertonovi doslova hýřil barvami, ovšem jestli byla v některé hlavní hrdinka Daphne opravdu rozkošná, pak to byla blankytná či baby blue. Ideální barvička na jaro. 

609113f72d694kol6.jpg
Foto: Se souhlasem Deichmann (499 Kč), CCC (2499 Kč), Orsay (749 Kč)

Čtěte také:

Reklama