Obyvatelé nejen pražského sídliště Chodov se mohou těšit na nové prodejny Marks & Spencer v Centru Chodov, které byly otevřeny minulý týden. 

 

Díky rozloze prodejny na téměř 3 000 m2 bude v nabídce vedle dámských a pánských oděvů, toaletních potřeb a bytových doplňků také rozšířený sortiment potravin a vín Marks & Spencer. Bude se jednat o vůbec největší prodejní plochu s potravinami v české síti prodejen Marks & Spencer.

 

Marks & Spencer v této prodejně navíc rozšíří oddělení potravin o vlastní pekárnu a mražené zboží ze sortimentu Marks & Spencer.

V pekárně se bude každý den připravovat cca 35 druhů slaného a sladkého pečivo, jejichž polotovary jsou dováženy přímo z Anglie. V mrazicích boxech naleznou zákazníci téměř sto druhů velmi kvalitních produktů, například ryby, zmrzliny, dorty, koláče a další speciality.

 

Po nákupech si mohou zákazníci odpočinout v kavárně Café Revive a vychutnat si některou z originálních „férových“ káv. Jedná se o zrnkovou kávu Organic Fairtrade Coffee, která není volně prodejná. Označení „férová“ získává pouze taková káva, která splňuje kriteria neziskové mezinárodní společnosti Fairtrade Labeling Organizations International, jako je např. nákup kávy od pěstitelů za garantované ceny, šetrné využívání přírodních zdrojů  a nezneužívání „otrocké“ nebo dětské práce při pěstování  kávy.

 

COMS a. s., franšízový partner Marks & Spencer, otevřela svoji první prodejnu v roce 1996,  dnes provozuje šest prodejen, přičemž poslední 2 byly otevřeny letos – v karlovarském centru Varyada a v centru Nový Smíchov. Zítra otevřená prodejna v Centru Chodov bude sedmá v pořadí.