shutterstock-552194956.jpg

Foto: Shutterstock

Před sluncem se zahalte

V horkém počasí, ať už v tuzemsku, nebo někde u mořských břehů, máme většinou tendenci zredukovat na sobě množství látky na minimum. Tato strategie ale není z nejvhodnějších – odhalená kůže je totiž dána na milost slunečním paprskům. Lepší je proto vytvořit si na těle vlastní zastíněné mikroklima rafinovaným zahalením. Maximální komfort zajistí přírodní materiály a vzdušné střihy. Místo přiléhavých tílek, legín a těsných šortek sáhněte po komfortních rozevlátých šatech, tunikách, maxisukních a širokých kalhotách.

„Z materiálů budou ve vedrech vaší nejlepší volbou len a bavlna, ta ideálně v plátnové vazbě, nikoliv jako úplet. Bavlna je krásně prodyšná, odvádí z těla pot, jehož odéru zdatně odolává a také rychle schne. Len je jedinečně lehoučký a chladivý, a protože je pevný, nelepí se na tělo. Z nepřírodních materiálů lze doporučit splývavou a příjemně chladivou viskózu,“ radí Jarmila Pavlíková z obchodu Blancheporte. Za opravdu slunných a parných dní pak určitě nezapomeňte na klobouk, ideálně lehký slaměný s širokou krempou. Poslouží jako zastínění ramen, paží a dekoltu a především vás ochrání před úpalem či úžehem.

erFotoJet.jpg

Blacheporte, 1 510 Kč / Lisca, Info o ceně v obchodě / Reserved, 999 Kč
Foto: Se souhlasem Blacheporte, Lisca, Reserved

Na procházky letoviskem i posezení u baru

Oblečení, ve kterém strávíme svou letní dovolenou, by samozřejmě mělo být nejen dostatečně komfortní do vysokých teplot, ale také by mělo reflektovat styl, jakým budeme svůj volný čas trávit. Pokud budete většinu času pobývat na pláži, budou pro vás samozřejmě základem stylové plavky a plážové šaty. Lehké, prodyšné šaty využijete i na výlety po památkách nebo na večerní návštěvy restaurací a barů. Velmi trendy stále zůstávají dlouhé boho šaty, ale také extra pohodlné košilové šaty, které můžete nosit volně nebo je přepásat páskem.

U táboráku pozor na noční chlad

K letním dovoleným, hlavně těm v tuzemsku patří také nejrůznější pikniky, táboráky či grilovačky s přáteli. Pro tyto příležitosti myslete v módě hlavně na pohodlí a osvěžte si v létě trochu opomíjené pravidlo vrstev. A to proto, že se tyto události často odehrávají k večeru a mohou se protáhnout až hluboko do noci, kdy teplota klesá. Abyste si tak od táboráku neodnesla nepříjemnou rýmu nebo i letní angínu, určitě nezapomeňte na lehčí svetřík nebo letní pléd či cardigan.

Pohoda i za tropických nocí

Při výběru těch pravých kousků pro vaši dovolenou myslete nejen na své denní aktivity, ale i spánek. Horké tropické noci nejlépe zvládnete v lehkých nočních košilkách z chladivých přírodních materiálů. Pohodlí poskytnou i oblíbená pyžama s tílkem a šortkami.

FotoJetrsc.jpg

Modivo, Tatuum, 2 281 Kč / Reserved, 599 Kč / Etam, 1149 + 719 Kč
Foto: Se souhlasem Modivo, Reserved, Etam

Zdroje: Jarmila Pavlíková, tiskové materiály Blacheporte

Reklama