64f6f6bed9b06obrazek.png
Foto: Shutterstock

Už hlavní surovina by mohla být pro někoho překvapením. Stačí se však zamyslet nad původem koláčků a najednou to začne dávat smysl. Rýže je totiž surovinou, která se v Japonsku pěstuje od dávných dob. Není tedy divu, že je základem i této pochoutky.

Tradiční výroba mochi je ceremoniálem, kterému se říká mochitsuki a v Japonsku je důležitou kulturní událostí. Lepkavá rýže se přes noc namočí a následně uvaří v páře. Tato dušená rýže se poté pomocí dřevěných palic (kine) v tradičním hmoždíři (usu) rozmělní a promění na požadovanou lepkavou hmotu, jejíž konzistence připomíná žvýkačku. Tato práce zahrnuje dva lidi (mochi mistry), přičemž jeden rychle obrací těsto a druhý do něj buší palicí. Jsou dokonale zkoordinování tak, aby nedošlo k žádnému úrazu.

64f6f73581bbfobrazek.png
Foto: Shutterstock

Chuť koláčkům dodávají jejich náplně, které jsou nejčastěji fazolové. Oblíbená je ale také příchuť exotického ovoce nebo třeba matcha čaje.

Výroba mochi má v Japonsku výrazný a jedinečný kulturní význam, přičemž k největšímu rozšíření výroby těchto koláčků zde došlo už v 6. století. V historii země jsou tedy mochi hluboce zakotveny. Ve starověkém Japonsku byly považovány za posvátné jídlo a symbol štěstí a naděje symbolizují dodnes. Jsou nedílnou součástí mnoha oslav, a především pak oslav Nového roku.

64f6f6c9d93beobrazek.png
Foto: Shutterstock

S tím se však pojí jedna nehezká záležitost. Stejně jako u nás lidé každoročně na Vánoce vyjíždí na pohotovost se zapíchnutou kostí, v Japonsku lidé na Nový rok vyhledávají lékařskou pomoc kvůli uvíznutí této lepkavé hmoty v krku. Bohužel v několika případech dochází také k udušení. Mochi se totiž především malým dětem a starším lidem špatně konzumují. Je třeba je pořádně rozžvýkat, nebo před konzumací nakrájet na malé kousky.

Zjednodušenou obdobu mochi koláčků můžete připravit i doma. Kromě běžných surovin, které naleznete u sebe v lednici nebo ve spíži, budete potřebovat jen speciální mouku z lepkavé rýže - mochiko, shiratamako a joushinko a kokosové mléko. Dále už si připravte jen cukr, kukuřičný škrob a máslo.

Zdroj info: toprecepty, byfoodwikipediabbcjapantoday, YouTube kanál U- Taste

Čtěte také: 

Reklama